Reklama

Niebieskie Mieszkanie - Album dedykowany pamięci księdza Proboszcza Rymarowicza

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: nadesłane

Niebieskie Mieszkanie - Album dedykowany pamięci księdza Proboszcza Rymarowicza - Zdjęcie główne

Ks Rymarowicz | foto nadesłane

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na pierwszą rocznicę śmierci księdza Proboszcza Piotra Rymarowicza, znanej postaci w trepczańskiej Parafii Świętego Piotra, został wydany wyjątkowy album muzyczny. Płyta CD zatytułowana "Niebieskie Mieszkanie..." zawiera pieśń dedykowaną zmarłemu księdzu, której autorem tekstu, kompozytorem, wykonawcą oraz producentem jest pan Marek Dziok. To wzruszające dzieło muzyczne zostało wydane przez jedną z krakowskich firm fonograficznych i stanowi wyjątkową pamiątkę dla wszystkich, którzy mieli okazję poznać i współpracować z księdzem Piotrem.

Pieśń "Niebieskie Mieszkanie..." jest wyrazem emocji i cierpienia, które Marek Dziok przeżył po śmierci księdza Piotra. Autor utworu był bliskim przyjacielem księdza, a ich współpraca trwająca 17 lat zaowocowała wieloma zrealizowanymi dziełami. Piosenka jest zarówno wspomnieniem, jak i formą bezwzględnej modlitwy za zmarłego proboszcza oraz propozycją śpiewu za innych zmarłych.

Projekt albumu został sfinansowany i zrealizowany za prywatne środki Marka Dzioka. Choć płyta jest dostępna dla wszystkich bezpłatnie, autor zdaje sobie sprawę z szlachetności mieszkańców i liczy na dobrowolne datki podczas odbioru albumu. Wszystkie ewentualne wpłaty zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów produkcji tego wyjątkowego dzieła dedykowanego księdzu Piotrowi.

Pomimo że obecnie często słuchamy muzyki z internetu, wydanie tej piosenki na płycie CD ma charakter kolekcjonerski, pamiątkowy i sentymentalny. Nakład albumu jest bardzo ograniczony, wynoszący tylko około 50 egzemplarzy, co nadaje mu wyjątkową wartość.

 


Na płycie CD znajduje się wersja pieśni w aranżacji oraz wykonaniu pana Marka Dzioka, a także instrumentalna wersja, która daje możliwość samodzielnego wykonania lub zaśpiewania utworu. To niezwykła okazja, aby uczcić pamięć księdza Piotra i jednocześnie podziwiać artystyczną twórczość autora.

Wydanie albumu "Niebieskie Mieszkanie..." jest nie tylko hołdem dla zmarłego księdza Piotra, ale również pozostawieniem śladu w trepczańskiej parafii, która istnieje już blisko ćwierć wieku. Marek Dziok dziękuje Panu Bogu za zdrowie oraz za wielki dar posługi w Parafii Trepcza, którą uważa za swoją własną. Szczególne podziękowania skierowane są również do mieszkańców za szacunek i dobro, jakie autor doświadczał przez wszystkie te lata.

Co przyniesie przyszłość, tylko Pan Bóg wie, ale Marek Dziok wspomina, że ksiądz Piotr miał jeszcze wiele pomysłów i planów, takich jak koncert na "wyspie" czy benefis artystyczny. Pragnie pozdrowić serdecznie wszystkich mieszkańców i wyrazić wdzięczność za ich wsparcie oraz za wspólną, trwającą już blisko ćwierć wieku, wspólnotę.

Płytkę można uzyskać po niedzielnych mszach świętych, a w przypadku ich wyczerpania, prosimy o kontakt mailowy pod adresem: recosound@gmail.com.

Ten album stanowi wyjątkową pamiątkę i hołd dla księdza Piotra Rymarowicza, który na zawsze pozostanie w sercach mieszkańców Trepczy i wszystkich, którzy mieli przyjemność poznać jego duszpasterską posługę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy