Reklama

Niebezpiecznie na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Kazimierza Wielkiego w Sanoku

Opublikowano:
Autor:

Niebezpiecznie na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Kazimierza Wielkiego w Sanoku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Centrum Sanoka, skrzyżowanie ulic Mickiewicza i Kazimierza Wielkiego. Na małym skrawku gruntu "upchane" tuż obok siebie: przejście dla pieszych, miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej i wjazd na kopertę, gdzie auta dostawcze rozładowują swój towar. Mieszkańcy pobliskiego bloku apelują: zróbmy coś, zanim zdarzy się tu jakieś nieszczęście.

Na chodniku przed witryną księgarni przy ul. Mickiewicza oznaczona jest koperta, wyrysowana tu kiedyś przez spółdzielnię. Na tym miejscu od 46 lat odbywa się dostawa towarów większymi samochodami ciężarowymi do księgarni, antykwariatu i przyległych sklepów. Z tego miejsca korzystają też firmy dostarczające przesyłki i pocztę, a także klienci. To jedyne miejsce w okolicy, gdzie można rozładować duże auto dostawcze, nie blokując jednocześnie bardzo ruchliwej ulicy Mickiewicza. Na ulicy Kazimierza Wielkiego w ogóle nie ma warunków, żeby wjechał i zatrzymał się jakikolwiek samochód ciężarowy.

Niebezpieczne pasy

Jest jednak problem: wjazd na tę kopertę i zjazd z niej odbywa się przez przejście dla pieszych. Samochód, który zajeżdża lub cofa po pasach, stwarza ogromne niebezpieczeństwo. Nie trzeba też być specjalistą, żeby wiedzieć, że jest to prawnie niedopuszczalne. Kilkakrotnie niewiele brakowało, a doszłoby w tym miejscu do potrącenia pieszego.

 

 

Ale pasy w tym miejscu są niebezpieczne jeszcze z innego powodu. Jeśli wchodzi na nie osoba udająca się w kierunku ul. Kościuszki, to samochód, który skręca w ul. Kazimierza, ma za plecami (ul. Mickiewicza jest jednokierunkowa). Te pojazdy często jadą szybko. Zbyt mała odległość zakrętu od przejścia sprawia, że auta błyskawicznie lądują na środku pasów.

- Zawnioskowaliśmy o przesunięcie o kilka metrów tego przejścia dla pieszych - mówi adwokat Magdalena Truchan-Matłok, reprezentująca mieszkańców bloku przy ul. Mickiewicza 6, przy którym znajduje się opisywane przejście. -  Dzięki temu będzie ono bezpieczne, ponieważ nie będą przez nie wjeżdżały i zjeżdżały dostawcze samochody ciężarowe. Ponadto powstanie większa przestrzeń dla samochodów skręcających z ul. Mickiewicza, aby miały szansę zatrzymania się przed pasami. Automatycznie możliwa stanie się też legalizacja koperty przed sklepem, która uzyska bezpieczny wjazd i dostęp do drogi publicznej.

Więcej w 45 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE