Reklama

Nie zwlekaj i dołącz do podkarpackich terytorialsów już dziś!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: 3 PBOT

Nie zwlekaj i dołącz do podkarpackich terytorialsów już dziś!  - Zdjęcie główne

foto 3 PBOT

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa rekrutacja do podkarpackich terytorialsów. Chętni do rozpoczęcia nowego wyzwania służby w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej już dzisiaj mogą zgłaszać się do rekruterów WOT lub właściwych terytorialnie Wojskowych Komend Uzupełnień. Szkolenie podstawowe i wyrównawcze rozpocznie się 23 kwietnia i 7 maja.

Chętnych do pododdziałów 3. Podkarpackiej Brygady OT jest coraz więcej. Dlatego też zorganizowano dodatkowe powołania, które odbędą się 23 kwietnia i 7 maja. Dla kandydatów czasu na zgłoszenie jest już niewiele, dlatego nie warto czekać i należy wykonać ten pierwszy krok jak najszybciej. Ochotnicy przed rozpoczęciem szkolenia mogą udać się do najbliższej Wojskowej Komendy Uzupełnień w celu złożenia wniosku o powołanie do służby lub skorzystać ze znacznie łatwiejszej formy, jaką jest nawiązanie kontaktu z rekruterem ze swojego powiatu. Kontakt do wybranego rekrutera można w szybki sposób odszukać pod adresem: www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

 

23 kwietnia i 7 maja rozpocznie się 16-dniowe szkolenie podstawowe dla kandydatów, którzy do tej pory nie mieli styczności z wojskiem. Zajęcia będą prowadzone systemem ciągłym. 

W tym samym dniu 8-dniowe szkolenie wyrównawcze rozpoczną też żołnierze rezerwy.  Ćwiczenia zakończą się uroczystą przysięgą wojskową 22 maja. 

 

***

O powołanie do Wojska Polskiego może ubiegać się każda osoba, która:

- ukończyła 18 lat

- posiada obywatelstwo polskie

- nie była karana za przestępstwa umyślne

- posiada dobrą sprawność psychofizyczną

- nie pełni innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiada przydziału kryzysowego.

 

***

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi sześć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu, Sanoku oraz w Przemyślu. 

 

Już dziś skontaktuj się ze swoim rekruterem WOT!

www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

Zawsze gotowi! Zawsze blisko!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy