Reklama

"Prokurator" oszukał starsze małżeństwo na kwotę 30 tysięcy złotych!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Policja Podkarpacka

"Prokurator" oszukał starsze małżeństwo na kwotę 30 tysięcy złotych! - Zdjęcie główne

foto Policja Podkarpacka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj (07.12.2021) w Przemyślu doszło do kolejnego oszustwa. Osoba, która podawała się telefonicznie za prokuratora, oszukała starsze małżeństwo na kwotę 30 tysięcy złotych. Przekonała ich, że konto należące do nich zostało zablokowane, a pieniądze, które rzekomo tam trafiły, trzeba zwrócić. Policja ponownie apeluje - SENIORZY NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ.

Niestety, pomimo licznych apelacji policji o rozwagę oraz ostrożność, ciągle dochodzi do przestępw i wyłudzeń. Przekonało się o tym małżeństwo z Przemyśla. Wczoraj (07.12.2021), w okolicach godziny 14, do mieszkania 72. letniej kobiety i 75. letniego mężczyzny,  na telefon stacjonarny zadzwoniła osoba, podająca się za prokuratora z Przemyśla.


Oszust przekazał małżeństwu informacje, że Policja próbuje rozpracować gang mający rzekomo blokować konta klientów oraz zaciągać na ich dane pożyczki. Wspomniał jeszcze, że ich konto zostało właśnie zablokowane, a pieniądze, które zostały tam przelane pochodzą z przestępstwa i musze je niezwłocznie zwrócić Policji. 

Nie wyczuwając w tej rozmowie złych intencji, małżeństwo podało numer telefonu komórkowego, a po chwili oszust skontaktował się z nimi z numeru zastrzeżonego. Przestępca kazał udać sie 72. latce, która odebrała telefon, do banku i wybrać 30 tysięcy złotych, cały czas informując ją przez telefon gdzie dokładnie ma się udać i co powiedzieć podczas wybierania oszczędności.

Mieszkanka Przemyśla, tak jak poinstruował ją oszust, wypłaciła pieniądze i udała się w rejon przystanku przy ul. Słowackiego. Tam przekazała pieniądze nieznanemu mężczyźnie, który tak jak wcześniej telefonicznie, podawał się za prokuratora. Prosił także kobietę by w kwestii całej tej sprawy z nikim się nie kontaktowała oraz nikomu o niej nie mówiła.

Tego samego dnia wieczorem, para zorientowała się, że padła ofiarą wyłudzenia. Zgłoszenie pokrzywdzonych zostało przyjęte przez Policję. Sprawą zajął się również wydział kryminalny. 

Policjanci apelują po raz kolejny! Pamiętajmy - funkcjonariusz policji, prokurator lub inny urzędnik państwowy, nigdy nie dzwoni z prośbą o wybranie swoich oszczędności lub wykonanie przelewu, ani wzięcie pożyczki. Tym bardziej nie zwraca się z prośbą o pomoc w rozpracowaniu grupy przestępczej. Ponadto pamiętajmy, aby nikomu nie udostępniać naszych danych osobowych, ani haseł i loginów do bankowości internetowej, czy skrzynek elektronicznych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy