Reklama

Nie róbcie kwarantanny w Bieszczadach - Apeluje GOPR!

Opublikowano:
Autor:

Nie róbcie kwarantanny w Bieszczadach - Apeluje GOPR! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zróbmy kwarantanne w Bieszczadach - pomyślało pół Polski i wyruszyło w Bieszczady. Nikt jednak nie pomyślał o tym, że stworzył tym samym potencjalne zagrożenie zarażeniem ratowników GOPR wirusem, co stanowiło by ogromny problem w razie konieczności akcji ratowniczej.

Zarząd Główny GOPR wydał apel z prośbą o zaniechanie wyjść w góry, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne wywołane wirusem SARS-CoV-2. 

Szanowni Turyści i Mieszkańcy terenów górskich.

W związku z panującym na obszarze całego kraju zagrożeniem epidemiologicznym zwracamy się z apelem, aby w najbliższym czasie zrezygnować z wszelkich wyjść w góry.

W chwili obecnej staramy się do minimum ograniczyć potencjalne ryzyko zakażenia się naszych ratowników oraz ryzyko poddania ich konieczności kwarantanny, przy jednoczesnym zapewnieniu możliwości operacyjnych w naszych Stacjach Ratunkowych. W szczególności wstrzymaliśmy możliwość przeprowadzania szkoleń grupowych i centralnych, akcji profilaktycznych oraz prelekcji.

Pomimo tego chociażby jedno podejrzenie zakażenia może doprowadzić do konieczności kwarantanny zespołów ratowników z poszczególnych Stacji Ratunkowych, a do tego nie możemy dopuścić.

Dlatego też uprzejmie prosimy o dostosowanie się do naszego apelu.

Naczelnik GOPR, Zarząd Główny GOPR

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE