Reklama

Niczyje lustro

Opublikowano:
Autor:

Niczyje lustro - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Oburzony mieszkaniec Sanoka poinformował nas o nieprawidłowej lokalizacji lustra drogowego na skrzyżowaniu ulic Głowackiego i 800-lecia. Utrudnia ono bowiem swobodne przejście. Trzeba omijać słupek wbity na środku choinka.

Usytuowanie lustra jest także poważnym utrudnieniem dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim.
- To skandal – komentuje mężczyzna. - Ktoś powinien jak najszybciej się tym zająć i przestawić to lustro we właściwe miejsce.
Jak się okazuje, to nie wszystko. Lustro jest umieszczone na słupku o wysokości 1,63 m. Zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury powinno być ono minimum 2 m od poziomu chodnika (pobocza). Niższe osoby jeszcze pod nim przejdą, ale osoba średniego wzrostu musi się za każdym razem schylać.

Nie ulega wątpliwości, że na skrzyżowaniu rzeczywiście potrzebne jest lustro drogowe, bo widoczność jest kiepska. Należy zaznaczyć, że przez ten odcinek drogi przejeżdżają pacjenci i ich rodziny do Szpitala Specjalistycznego w Sanoku.
Informację o problemie przekazaliśmy włodarzom miasta.

- Lustro stoi w tamtym miejscu od wielu lat – mówi Edward Olejko, wiceburmistrz Sanoka. - Teren ten podlega pod zarząd dróg powiatowych.

W rozmowie włodarz podkreślił, że lustro jest zlokalizowane w dobrym miejscu i dzięki niemu jest widoczna dobrze jezdnia.

Więcej w 12 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE