Reklama

Narodowe Święto Niepodległości w Bieszczadzkim Oddziale SG

Opublikowano:
Autor:

Narodowe Święto Niepodległości w Bieszczadzkim Oddziale SG - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 11 listopada w Polsce obchodzone jest święto państwowe upamiętniające odzyskanie niepodległości. Rozwieszono flagi państwowe, przyznano awanse i wyróżnienia.

Kolejnym rocznicom obchodzonym tradycyjnie w Bieszczadzkim Oddziału SG towarzyszyły zawsze uroczyste apele z udziałem funkcjonariuszy i pracowników. Mając na uwadze aktualne okoliczności, tegoroczne obchody ograniczono do wywieszenia flag państwowych na wszystkich budynkach Straży Granicznej na Podkarpaciu.


 


 

Straż Graniczna jako formacja  dbająca na co dzień o nienaruszalność granicy państwowej jest szczególnie przywiązania do wartości niepodległościowych.

Święto jest także czasem awansów i wyróżnień. Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG gen. bryg. SG Robert Rogoz za pośrednictwem kierowników komórek oddziału oraz komendantów placówek w całym regionie pogratulował wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom. Jednocześnie podziękował za pełne zaangażowanie w walkę z epidemią oraz służbę pełnioną często w trudnych warunkach. Wszystkim życzył dalszych sukcesów, awansów i pomyślności.

Z okazji Święta Niepodległości w Bieszczadzkim Oddziale SG 11 funkcjonariuszy korpusu oficerów uzyskało awanse na kolejne stopnie. 93 strażników granicznych zostało mianowanych na wyższe stopnie w korpusie chorążych oraz 172 w korpusie podoficerów. Czternastu mundurowym z Podkarpacia nadano Medal za Zasługi dla Straży Granicznej, a 19 funkcjonariuszy otrzyma Odznakę SG. 

Vivat Niepodległa!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE