Reklama

Największa Orkiestra Świata już stroi instrumenty

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sanoczanie nie mogą się już doczekać pierwszego finału WOŚP w scenerii Galicyjskiego Rynku, przekonani, że w nowym, piknikowym wydaniu przypadnie im do gustu. – W tym roku zdradzimy rock-and rolla na rzecz muzyki ludowej, co nie znaczy, że nie będzie energetycznie. Kapele ludowe, kramy z rękodziełem, jadło regionalne i mnóstwo atrakcji, to wszystko sprawi, że będzie jarmarcznie. A przecież lubimy „kolorowe jarmarki!” – mówią sztabowcy z Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP.

Finałowe atrakcje atrakcjami, ale cały czas musimy pamiętać, że głównym celem WOŚP jest zbieranie pieniędzy na szczytny cel. W tym roku hasło zbiórki brzmi: „Przejrzyj na oczy”, a kryje się za nią zakup nowoczesnego sprzętu okulistycznego, zapewniającego najwyższe standardy w dziecięcej medycynie zabiegowej. 

 

W niedzielę, 30 stycznia, już od rana na ulice Sanoka i okolicznych miejscowości, wyjdzie setka wolontariuszy. Z kolorowymi puszkami WOŚP i czerwonymi serduszkami na buziach, czapkach i kurtkach, będą się wyróżniać w tłumie. Prosimy nie przechodzić obok nich obojętnie. Dzielcie się Państwo szczodrze swoimi oszczędnościami, mając świadomość, że w ten sposób ratujecie wzrok wielu dzieciom. I bądźcie przekonani, że te pieniądze trafią tam, gdzie powinny trafić, na rachunek renomowanych światowych producentów sprzętu diagnostycznego i zabiegowego, wskazanych przez wybitnych polskich specjalistów. Nie do szemranych spółek, dorabiających się na nieuczciwych transakcjach kokosów. 

 

    Wszyscy bądźmy Aniołami

 

Swój udział w „najpiękniejszej orkiestrze świata” możecie Państwo także zaakcentować poprzez udział w licznych aukcjach, prowadzonych przez bieszczadzki sztab WOŚP na portalu Allegro. 

Miło nam podzielić się z Państwem informacją, że jubileuszową 30. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy doceniło szereg instytucji i prywatnych osób, z których na czoło wysuwają się sanoccy artyści. Z łezką wzruszenia spojrzycie Państwo zapewne na przepiękne Anioły, wykonane przez sanockich „Albertynów” z Domu Bezdomnego Inwalidy, czy prace uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej „Świetlik”. Cennym darem na rzecz WOŚP z pewnością będą prace Zdzisława Beksińskiego przekazane przez Muzeum Historyczne w Sanoku. Są to: fotomontaż oraz grafika komputerowa, dzieła pochodzące z ostatnich lat życia artysty, ilustrujące jego fascynację możliwościami obróbki komputerowej. Cena certyfikowanej grafiki na dzień 28 stycznia osiągnęła kwotę 1009 zł. Warto przypomnieć, że Zdzisław Beksiński włączał się w działalność dobroczynną, wspierając m.in. od samego początku dzieło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Muzeum Historyczne w Sanoku – spadkobierca Beksińskiego, przekazując rokrocznie dzieła Mistrza na kolejne finały WOŚP, wypełnia testament Artysty.

 

       Sanoccy malarze w roli „pierwszych skrzypiec”

 

Sanoccy artyści malarze zawsze w imponujący sposób utożsamiali się z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, oddając jej to, co mają najpiękniejsze, co mają w sercu. Na kilka ich prac, przekazanych na aukcję, a wystawionych przez sanocki sztab, pragniemy zwrócić Państwa uwagę. Oto i one:

 

Obraz Jana Szczepana Szczepkowskiego z cyklu "Vesper", farby olejne na zagruntowanym kartonie, 30x40 cm, 2021 rok. W minionym roku Artysta otrzymał pierwszą Nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego w konkursie „Otwarta Przestrzeń Kultury – Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku 2021”, a jego obraz „Model” wygrał konkurs BWA w Rzeszowie. Cena na dzień 28 stycznia – 800 zł.

https://allegro.pl/oferta/szczepkowski-dla-wosp-vesper-olej-na-kartonie-11735889723

 

Sylwester Piotr Stabryła „Odrodzenie”, olej na płótnie, tondo, śr. 40 cm, 2020 rok.

Artysta malarz, grafik i rysownik urodził się w 1975 r. w Brzozowie. Absolwent Wydziału Sztuki Politechniki Radomskiej, dyplom z malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Gieragi w 2002 roku. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem oraz wielkoformatowym malarstwem ściennym (murale). Cena na 28.01. – 619 zł.

https://allegro.pl/oferta/stabryla-dla-wosp-odrodzenie-olej-na-plotnie-11735883426

 

Oksana Kulczycka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, wydział Architektura Wnętrz, dyplom 1995 rok. Pracuje jako dydaktyk w Liceum Sztuk Plastycznych w Lesku. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą, dizajnem oraz projektowaniem wnętrz. Jej dar dla WOŚP to obraz pt. „Kobieta z muszlą”. Cena na 28.01 – 350 zł.

https://allegro.pl/oferta/kulczycka-dla-wosp-kobieta-z-muszla-11744229833

 

Elżbieta Kwiatanowska dla WOŚP, obraz pt: „Bieszczady”. Nazywana bieszczadzką artystką malarką.  Mieszka w Lesku. Swoje inspiracje znajduje m. in. w Bieszczadach, w których kocha magię codziennej rzeczywistości. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych, wykształcenie wyższe magisterskie. Nieprzerwanie maluje głównie techniką olej na płótnie. W swoim dorobku wiele wystaw w kraju i za granicą. Cena na 28 stycznia – 309 zł.

https://allegro.pl/oferta/kwiatanowska-dla-wosp-bieszczady-11735899907

 

Tomek Mistak – „Światło", 2021 rok. Urodzony w 1978 roku w Sanoku. Dyplom z malarstwa w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego (2005) - pracownia prof. Stanisława Białogłowicza. Uprawia malarstwo sztalugowe, akryl na płótnie. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą. Mieszka i pracuje w Sanoku. Cena na 28 stycznia – 1.000 zł.

https://allegro.pl/oferta/mistak-dla-wosp-swiatlo-akryl-na-plotnie-11735908949

 

Anna Maria Pilszak – „Łąkowo” - olej na płótnie. Urodzona i zamieszkała w Sanoku. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, wydział malarstwa "91. Członek ZPAP, komisarz wystaw i plenerów twórczych. W dorobku kilkanaście wystaw indywidualnych i kilkadziesiąt zbiorowych. Prace w zbiorach prywatnych w kraju i poza jego granicami. Długoletni dydaktyk - kurs przygotowawczy na studia artystyczne (Sztuki Piękne). Właściciel Galerii Sztuki - sklepu internetowego. Cena jej obrazu „Łąkowo” na 28 stycznia 299 zł.

https://allegro.pl/oferta/pilszak-dla-wosp-lakowo-olej-na-plotnie-11735905684

 

Renata Gorączko, sanocka malarka dla WOŚP - obraz wykonany techniką własną.

Ukończyła malarstwo na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Tworzy w technice olejnej, akrylowej i własnej. Swoją twórczość prezentowała na wielu wystawach zbiorowych w galeriach, na przeglądach i konkursach artystycznych. W 2012 roku nagrodzona na Karpackim Biennale Sztuki w Krośnie. Wiele ze swoich prac przeznaczyła na licytacje dla osób potrzebujących. W swojej twórczości oprócz krajobrazów i kwiatów przedstawia swój osobisty świat.

https://allegro.pl/oferta/goraczko-dla-wosp-obraz-technika-wlasna-11735894282

 

Joanna Szostak dla WOŚP – „Pejzaż 3III16”, olej, płótno. 

Tworzy i mieszka w Sanoku. W latach 2004-2009 studiowała na UMCS w Lublinie, na kierunku malarstwo. Dyplom pod kierunkiem prof. Walentego Wróblewskiego. Uczestniczy w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Współpracuje z Domem Aukcyjnym Desa Unicum w Warszawie. Cena na 28 stycznia – 399 zł.

 

Na aukcjach Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP znajdziecie Państwo wiele innych ciekawych przedmiotów i propozycji m. in. kosz pełen „Bieszczadzkich przysmaków” ofiarowany przez europoseł Elżbietę Łukacijewską (akt. cena 222.50 zł), kapelusz z orlim piórem od Żmija (500 zł.), voucher na kolację w restauracji „Stary Kredens” w Sanoku (152.50 zł), czy sesję zdjęciową z makijażem i fryzjerem (150 zł). Wczoraj na WOŚP-owe Allegro wjechały „Watahowe” gadżety – koszulki, kurtki, powerbanki i lornetki. Dla miłośników serialu to niebywała okazja, aby stać się ich posiadaczami. Wątek aukcyjny zakończmy informacją, iż w niedzielę od godz. 15 na Rynku Galicyjskim Kreatywnia, czyli Pracownia Kreatywności. Sanok, prowadzić będzie aukcję prac plastycznych wykonanych przez dzieci. Twierdzi, że są piękne!

Licytujcie Państwo licznie i chętnie, podbijajcie ceny, cały czas mając na względzie fakt, że czynicie to w słusznej, wielkiej sprawie, ratując wzrok dzieciom. Czy może być coś piękniejszego? Szlachetniejszego? Niech nad tym wspaniałym dziełem czuwa przepiękny Anioł, stworzony przez jedną z sanockich artystek specjalnie na finał 30. WOŚP w Sanoku. On też może zostać jednym z Waszych domowników. Aktualna cena to tylko 250 złotych. Za 250, czy nawet 500 złotych mieć Anioła w swoim domu, prawda, że to gratka nie lada?

A zatem, korzystając z weekendu, zasiadamy przed komputerem, wybieramy Allegro.pl/użytkownik/WOSP Sanok i licytujemy! Do skutku! A w niedzielę zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania jubileuszowego, 30. finału WOŚP. Nie zapomnijcie przypadkiem portfeli! Przychodźcie bez obaw! Wiedzcie, że Finał WOŚP tradycyjnie ubezpiecza znana i uznawana firma „Witkowska Ubezpieczenia”, która będzie dbała o bezpieczeństwo uczestników. Do zobaczenia!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy