Reklama

Najnowsze technologie dla budownictwa i geodezji w Zespole Szkół nr 5 w Sanoku

Opublikowano:
Autor:

Najnowsze technologie dla budownictwa i geodezji w Zespole Szkół nr 5 w Sanoku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejne ciekawe wydarzenie w Zespole Szkół Nr 5 w Sanoku. Po konkursach i pokazach fryzjerskich i kulinarnych przyszła kolej na geodetów.

Najnowsze rozwiązania prezentowała szwajcarska firma Leica-Geosystems, światowy lider w branży technologii pomiarów geodezyjnych i informacyjnych.
Organizacja spotkania nie była łatwa. Wprawdzie firma prowadzi działalność promocyjną również w jednostkach oświatowych, ale chętnych jest wielu, a terminy odległe. Tu z pomocą przyszedł absolwent szkoły w zawodzie technik geodeta, sanoczanin Artur Pleśniarski. Artur po wielu latach geodezyjnej pracy w takich krajach jak Libia, Emiraty Arabskie, Anglia w chwili obecnej  jest w firmie odpowiedzialny za wsparcie techniczne w dziale technologii georadarowej i detekcji.


Dzięki takiej pomocy pokaz miał bogatą oprawę i zaprezentowano wiele najnowszych rozwiązań pomiarowych. Można było zobaczyć urządzenia wykrywające i obrazujące podziemne media przesyłowe czy instrumenty do naziemnych pomiarów elektronicznych i satelitarnych. Pokazano też szeroką gamę rozwiązań w zakresie pomiarów niwelacyjnych w aspekcie prac budowlanych.

W trakcie pokazu, odpowiadając na pytania prowadzących słuchacze otrzymywali drobne upominki promocyjne. W części warsztatowej pokazu - przy kawie i słodkim poczęstunku - można było bezpośrednio zapoznać się z działaniem instrumentów.


W pokazie brali udział uczniowie szkoły w zawodach technik geodeta i technik budownictwa. Przybyli również przedstawiciele pracodawców branży geodezyjnej z powiatu sanockiego i brzozowskiego.


Spotkanie, bardzo ciekawe, prowadzone było w miłej, bezpośredniej i przyjacielskiej atmosferze. Nie bez znaczenia był fakt, że zarówno wśród prowadzących jak i odbiorców było wielu absolwentów szkoły w zawodzie technik geodeta.

Uczniowie w czasie spotkania mogli bezpośrednio usłyszeć, że warto zdobyć tytuł technika geodety czy budownictwa, że perspektywy rozwojowe w zawodzie są szerokie. Słowa i przykłady karier zawodowych zaproszonych gości są dla uczniów szkoły ważnym sygnałem motywacyjnym potwierdzającym słuszność wyboru szkoły- Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE