Najnowsze rozwiązania prezentowała szwajcarska firma Leica-Geosystems, światowy lider w branży technologii pomiarów geodezyjnych i informacyjnych.
Organizacja spotkania nie była łatwa. Wprawdzie firma prowadzi działalność promocyjną również w jednostkach oświatowych, ale chętnych jest wielu, a terminy odległe. Tu z pomocą przyszedł absolwent szkoły w zawodzie technik geodeta, sanoczanin Artur Pleśniarski. Artur po wielu latach geodezyjnej pracy w takich krajach jak Libia, Emiraty Arabskie, Anglia w chwili obecnej jest w firmie odpowiedzialny za wsparcie techniczne w dziale technologii georadarowej i detekcji.
Dzięki takiej pomocy pokaz miał bogatą oprawę i zaprezentowano wiele najnowszych rozwiązań pomiarowych. Można było zobaczyć urządzenia wykrywające i obrazujące podziemne media przesyłowe czy instrumenty do naziemnych pomiarów elektronicznych i satelitarnych. Pokazano też szeroką gamę rozwiązań w zakresie pomiarów niwelacyjnych w aspekcie prac budowlanych.
W trakcie pokazu, odpowiadając na pytania prowadzących słuchacze otrzymywali drobne upominki promocyjne. W części warsztatowej pokazu - przy kawie i słodkim poczęstunku - można było bezpośrednio zapoznać się z działaniem instrumentów.
W pokazie brali udział uczniowie szkoły w zawodach technik geodeta i technik budownictwa. Przybyli również przedstawiciele pracodawców branży geodezyjnej z powiatu sanockiego i brzozowskiego.
Spotkanie, bardzo ciekawe, prowadzone było w miłej, bezpośredniej i przyjacielskiej atmosferze. Nie bez znaczenia był fakt, że zarówno wśród prowadzących jak i odbiorców było wielu absolwentów szkoły w zawodzie technik geodeta.
Uczniowie w czasie spotkania mogli bezpośrednio usłyszeć, że warto zdobyć tytuł technika geodety czy budownictwa, że perspektywy rozwojowe w zawodzie są szerokie. Słowa i przykłady karier zawodowych zaproszonych gości są dla uczniów szkoły ważnym sygnałem motywacyjnym potwierdzającym słuszność wyboru szkoły- Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku.