Reklama

Najlepsze z najlepszych. Szkoła Podstawowa nr 9 w Sanoku ma powody do dumy!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: nadesłane

Najlepsze z najlepszych. Szkoła Podstawowa nr 9 w Sanoku ma powody do dumy! - Zdjęcie główne

Karolina Nitka i Aleksandra Pelc | foto nadesłane

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Znamy już laureatów kilku konkursów przedmiotowych organizowanych przez KO w Rzeszowie w roku szkolnym 2021/2022. Konkursy przedmiotowe w szkołach podstawowych mają bardzo dużą rangę. Tytuł laureata zwalnia ucznia z pisania tej części egzaminu, z której zdobył laur, umożliwia także naukę w najlepszych szkołach średnich w całej Polsce. Ponadto to również istotna informacja, jak poszczególne szkoły pracują z uczniami zdolnymi.

Powody do dumy mają dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 9 w Sanoku. Uczennice klasy 8a – Karolina Nitka i Aleksandra Pelc znalazły się w gronie najbardziej uzdolnionych uczniów i uczennic województwa. 

W konkursie z języka polskiego Karolina zdobyła I miejsce w województwie, zaś Ola znalazła się na wysokim VIII miejscu. Natomiast w konkursie z języka angielskiego Karolina znalazła się na II miejscu, a Ola na IV. 

A to być może nie koniec dobrych wiadomości, gdyż Karolina bierze jeszcze udział w Konkursie z geografii (opiekun naukowy Lidia Indyk), natomiast Ola jest ubiegłoroczną laureatką tych zmagań.

Warto zauważyć, że w każdym z tych konkursów w pierwszym etapie – szkolnym,  biorą udział setki uczniów ze szkół  podstawowych całego województwa, a  do ostatniego etapu  trafiają  „najlepsi z najlepszych”. 

Dziewczęta tak wspaniałe wyniki zawdzięczają  przede wszystkim swoim uzdolnieniom, ambicjom, dociekliwości i chęci samokształcenia, rodzicom udzielającym wsparcia oraz  nauczycielkom –  Katarzynie Markuc  i Marzenie Małek, które motywowały dziewczyny, pracowały z nimi  indywidualnie, organizowały dodatkowe zajęcia, konsultacje, pomagając w zrozumieniu i opracowaniu zagadnień  na każdym etapie konkursu. 

Ogromne gratulacje dla uczennic, nauczycieli i dyrekcji szkoły!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy