Reklama

Najlepsza monografia

Opublikowano:
Autor:

Najlepsza monografia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nadleśnictwo Komańcza zostało wyróżnione w ogólnopolskim konkursie na najlepszą monografię nadleśnictwa Lasów Państwowych.

Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce w dniach 11-12 maja w trakcie obchodów 30-lecia Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. Głównym punktem uroczystości była konferencja naukowa zatytułowana "Zbiory i ekspozycje przyrodnicze w Polsce". Złożyło się na nią około 20 referatów i odczytów wygłoszonych przez naukowców, pracowników muzeów i parków narodowych na temat zasobów i zbiorów przyrodniczych będących w posiadaniu muzeów, uczelni, instytutów naukowych i parków narodowych naszego kraju.

Wybór nie był łatwy, bo na konkurs wpłynęło mnóstwo prac. Najwięcej zgłoszeń pochodziło z terenu RDLP-Poznań i RDLP-Krosno. Przez 4 miesiące trwała wnikliwa praca 9 jurorów kolegium konkursowego, w skład którego wchodzili przede wszystkim znawcy historii polskiego leśnictwa i gospodarki leśnej – naukowcy z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza i Uniwersytetu Przyrodniczego z Poznania, członkowie Rady Naukowej OKL-Gołuchów, naukowcy z zespołu redakcyjnego "Przeglądu Leśniczego".

Nagrodę w formie wyróżnienia przyznaną dla Nadleśnictwa Komańcza odebrali obecni na uroczystości Piotr Łański, nadleśniczy z Komańczy i Edward Orłowski, autor nagrodzonej książki "Z dziejów lasów nad górną Osławą i Wisłokiem", wydanej w 2014 r. z okazji 70-lecia powstania państwowego Nadleśnictwa Komańcza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE