Uroczysta gala w Sali Gobelinowej. Kto otrzymał wyróżnienie?
Tegoroczna ceremonia docenienia wybitnych osiągnięć młodzieży miała niezwykle podniosłą oprawę i odbyła się w Sali Gobelinowej sanockiego zamku. Nagrody Starosty Sanockiego trafiły do rąk uczniów reprezentujących placówki ponadpodstawowe, dla których organem prowadzącym jest Powiat Sanocki.
Procedura wyboru laureatów była bardzo rygorystyczna. Z każdej zgłoszonej szkoły mogła zostać wytypowana tylko jedna osoba. Dyrekcja i rady pedagogiczne wskazały uczniów, którzy nie tylko uzyskali najwyższe średnie ocen, ale też wykazali się sukcesami sportowymi, wybitnymi talentami, działalnością społeczną oraz godnym reprezentowaniem swoich placówek w środowisku lokalnym.
Oto oficjalna lista nagrodzonych uczniów:
- Natalia Dębicka – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy (SOSW),
- Maja Babiarz – I Liceum Ogólnokształcące,
- Wiktor Kocyłowski – II Liceum Ogólnokształcące,
- Maja Klimkowska – Zespół Szkół nr 1,
- Maksymilian Bober – Zespół Szkół nr 2,
- Bartosz Sarama – Zespół Szkół nr 3,
- Mikołaj Szymala – Zespół Szkół nr 5.
Samorządowcy i pedagodzy z gratulacjami dla młodzieży
Wręczenie nagród odbyło się w obecności licznie zgromadzonych gości, w tym przedstawicieli władz powiatowych, dyrektorów szkół oraz dumnych rodziców. Samorząd Powiatu Sanockiego reprezentowali: Starosta Sanocki Robert Pieszczoch, Wicestarosta Damian Biskup, Członkowie Zarządu Powiatu – Anna Hałas i Andrzej Betlej, a także Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bogdan Struś.
Na sali obecni byli również: Przewodniczący Komisji Oświaty, Sportu i Rynku Pracy Wacław Krawczyk, Dyrektor Powiatowego Centrum Obsługi Jednostek Organizacyjnych Ewelina Florian oraz Naczelnik Wydziału Społeczno-Oświatowego Małgorzata Gądela wraz z podległymi pracownikami urzędu. Władze podkreśliły, że przyznane wyróżnienia to dowód na ogromną determinację, systematyczność i upór młodzieży w dążeniu do realizowania życiowych planów. Słowa uznania skierowano także do nauczycieli i wychowawców, którzy na co dzień wspierają edukacyjny rozwój nastolatków.
Czas na zasłużony odpoczynek. Życzenia bezpiecznych wakacji
Uroczystość na Zamku Królewskim zamknęła symbolicznie intensywne miesiące wytężonej pracy dydaktycznej. Organizatorzy wyrazili głęboką nadzieję, że odebrane statuetki i dyplomy staną się dla wyróżnionych uczniów silnym bodźcem do dalszego rozwijania pasji i spełniania kolejnych marzeń w nadchodzącej przyszłości.
Zarówno laureatom, jak i wszystkim uczniom z powiatu sanockiego u progu letniej przerwy życzono udanych, słonecznych, a przede wszystkim bezpiecznych i bogatych w niezapomniane wspomnienia wakacji.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.