Reklama

Nagórzany. Po ośmiu latach w budżecie gminy zadeklarowano kwotę na budowę chodnika

Opublikowano:
Autor:

Nagórzany. Po ośmiu latach w budżecie gminy zadeklarowano kwotę na budowę chodnika - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Nagórzan w gminie Bukowsko mają powód do radości. Wygląda na to, że chodnik na niebezpiecznym łuku drogi powstanie.

O problemie pisaliśmy w październiku ubiegłego roku. To wtedy jedna z mieszkanek wsi cudem uniknęła zderzenia z tirem. Kobiecie udało się uciec do rowu. Od tego momentu Maria Kowalczyk, radna gminy, która o chodnik walczyła od 2010 roku, zwiększyła starania o jego powstanie.

Radni na ostatniej sesji podjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla województwa podkarpackiego. Pomoc polega na dofinansowaniu zadania pod nazwą "Budowa chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 889 Sieniawa-Bukowsko-Szczawne w miejscowości Bukowsko i Nagórzany". Samorząd przekaże na ten cel 500 tys. zł, a warunki jej udzielenia w formie dotacji celowej oraz zasady rozliczenia środków zostaną określona w zawartym porozumieniu.
Z tej decyzji bardzo cieszy się radna Kowalczyk.

- Dziękuję, że po ośmiu latach starań została ujęta w budżecie kwota na budowę chodnika w Nagórzanach - mówiła w czasie sesji. - Ale to, czy on powstanie, zależy tylko od pana wójta i jego pracowników.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE