reklama

Nadchodzą mrozy. Sprawdź, jak możesz pomóc podopiecznym lokalnych schronisk

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: canva.com

Nadchodzą mrozy. Sprawdź, jak możesz pomóc podopiecznym lokalnych schronisk - Zdjęcie główne

Nadchodzą mrozy. Sprawdź, jak możesz pomóc podopiecznym lokalnych schronisk | foto canva.com

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościListopad przyniósł nam znaczne ochłodzenie i nocne przymrozki. Zima zbliża się nieubłagalnie, a bezdomnych zwierząt niestety przybywa. W tym okresie warto pamiętać o tych najbardziej potrzebujących - zwierzętach w schroniskach i tych żyjących wolno, rozpaczliwie poszukujących schronienia na okres zimy. Jak możemy pomóc potrzebującym podopiecznym w schroniskach? Jak możemy nieść pomoc bezdomnym zwierzętom?
reklama

Zima, dla wielu najpiękniejsza pora roku, zachwyca śnieżnym krajobrazem i wyjątkowym klimatem świąt. Niestety, dla wielu stworzeń zima kojarzy się z całkowicie innym obrazem świata: głód, zamarzanie, brak schronienia, śmierć. Te okropne skojarzenia są rzeczywistością wielu wolno żyjących stworzeń, których jedynym marzeniem jest bezpieczne, ciepłe schronienie i dostęp do pożywienia. Co roku organizowane są zbiórki karmy dla bezdomnych kotów, która następnie przekazywana jest karmicielom, aby przez cały okres zimowy mogli zadbać o wolno żyjące koty. W tym roku sytuacja jest wyjątkowo trudna, gdyż Urząd Miasta nie włączy się do inicjatywy, jaką jest zakup karmy dla bezdomnych kotów, w związku z czym stworzy się deficyt.Nie powinniśmy także zapominać o tych, które na co dzień przebywają w kojcach schroniskowych. Pomimo zapewnionej opieki, schronisko to nigdy nie będzie kochający dom, na który zasługują.

reklama

Czego zatem potrzebują organizacje i schroniska działające w okolicy?

 

Schronisko “Wesoły Kundelek” w Lesku

Adopcji! Gdy ludzie adoptują zwierzaki to nie będziemy mieli już żadnych potrzeb. W tej chwili mamy 57 psiaków i 23 koty. W ostatnim czasie dostaliśmy dużo pomocy ze zbiórek od szkół, głównie karmy. Gdyby ktoś chciał nas teraz wesprzeć, prosilibyśmy o drapaki dla kotów. W skupiskach kotów, drapaki po 3-4 miesiącach są już zdezelowane i trzeba kupować nowe. Więc jak najbardziej drapaki, ale też kuwety, a nawet klatki transportowe dla zwierząt. Smycze, obroże, podkłady higieniczne, płyny do dezynfekcji powierzchni, rzeczy tego typu na pewno by nam się przydały.

- wypowiada się Łukasz Podsobiński, Kierownik schroniska "Wesoły Kundelek" w Lesku.

reklama

Społeczne Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

Będziemy teraz prowadzić akcję zbierania karmy dla kotów wolno żyjących między innymi na działkach, cmentarzach, które są przez nas dokarmiane co roku. My kupujemy pół tony karmy i przekazujemy ją osobom starszym, które dokarmiają koty w różnych miejscach. Urząd Miasta co roku również kupował pół tony karmy i wspólnie przekazywaliśmy ją potrzebującym. Niestety, w tym roku Urząd Miasta nie włączy się do tej inicjatywy, więc karmy będzie mało. Zatem wsparcie w postaci karmy, najlepiej wysokoenergetycznej, by się bardzo przydało. Oprócz tego, z materialnych potrzeb, chętnie przyjmiemy koce dla psów. Jest pora zimowa, więc każda pomoc się przyda.

reklama

- opowiada Aneta Zaleska, Prezes Społecznego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Sanoku.

Sanocka Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt

Przyjmiemy każdą ilość karmy. Aktualnie na bieżąco rozdajemy karmę potrzebującym. Jest ogromna ilość osób, które błagają o wsparcie w postaci suchej karmy, ponieważ dokarmiają koty wolno żyjące na działkach. Oczywiście tę pomoc im zapewniamy, jednak nic nie zostaje dla nas. Na chwilę obecną wszystko jest rozdane.Przyjmiemy więc każdą ilość karmy dla kotów, najlepiej specjalistycznej dla kotów “trzustkowych” i oczywiście żwirek.

- mówi Ewa Kawałko, Prezes Sanockiej Straży Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Sanoku.

 

Schronisko i organizacje działające na rzecz zwierząt stale mobilizują się, aby zgromadzić rzeczy niezbędne do opieki nad podopiecznymi. Karmy wysokiej jakości są często przedmiotem deficytowym, zważywszy na ilość potrzebujących zwierząt w organizacjach, a także poza nimi. Organizacje dokładają wszelkich starań, aby przez cały rok zapewnić swoim podopiecznym jak najlepszą opiekę. Jednak pomoc z zewnątrz jest zawsze potrzebna i nieoceniona. Każdy może podarować podopiecznym troskę, opiekę i serce, nawet poprzez kupno karmy, drapaków czy żwirku. Nadchodzi zima. Nie bądźmy obojętni na losy tych, którzy sami nie mogą o siebie zadbać.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo