Reklama

Na sanockim zamku odbyła się II Gala Stypendialna 2021/2022

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 27 sierpnia w Sali Gobelinowej sanockiego zamku odbyła się II Gala Stypendialna 2021/2022. W tym roku stypendia otrzymało 161 uczniów, w tym za wyniki w nauce 155 uczniów, zaś za szczególne osiągnięcia w nauce 6 osób. Kwota przeznaczona na ten cel w br. wyniosła 96 tys. zł.

Jednorazowe stypendia w wys. 600 zł za osiągnięcia w nauce i 500 zł za wyniki w nauce wręczyli burmistrz miasta Sanoka Tomasz Matuszewski wraz z zastępcą Grzegorzem Korneckim, przewodniczącym Rady Miasta Sanoka Andrzejem Romaniakiem, naczelnik Wydziału Oświaty i Turystyki Ireną Penar oraz dyrektorami poszczególnych szkół.

 

28 maja 2020 r. Rada Miasta Sanoka na wniosek burmistrza uchwaliła „Lokalny Program Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasta Sanoka i określiła szczegółowe warunki oraz tryb przyznawania Stypendium w ramach programu. jego celem jest nagradzanie i promowanie uczniów uzdolnionych, motywowanie do dalszego rozwoju, pogłębianie aspiracji edukacyjnych i aktywności.

 

W ramach realizacji programu, burmistrz przyznaje Stypendium za wyniki w nauce dla uczniów, którzy uzyskali średnią ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych, wynoszącą: 5,40 w przypadku uczniów  klas IV-VI i 5,30 w przypadku uczniów szkół klas VII i VIII lub ósmoklasistom, którzy z egzaminu na zakończenie szkoły podstawowej uzyskali co najmniej 90% możliwych do zdobycia punktów oraz średnią ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych wynoszącą co najmniej 4,75.

 

Stypendium za szczególne osiągnięcia w nauce jest przyznawane uczniom klas IV-VIII, którzy wykazali się osiągnięciami w co najmniej jednej dziedzinie naukowej, zdobywając tytuł laureata olimpiady lub konkursu przedmiotowego na szczeblu wojewódzkim bądź wyższym, oraz uczniom klas I-III, którzy zajęli I miejsce w konkursie wiedzy o zasięgu co najmniej powiatowym.

 

W br. do Wydziału Edukacji Kultury i Turystyki wpłynęły 162 podania, z czego 1 zostało odrzucone.

 

Burmistrz miasta podczas wręczenia stypendiów gratulował młodym utalentowanym sanoczanom wyników, dziękował zebranym rodzicom i dyrektorom oraz życzył kolejnych sukcesów w nowym roku szkolnym, by w podobnym gronie spotkać się już za rok.

/UM Sanok/

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy