Reklama

Na sanockiej uczelni fizjoterapia w wydaniu magisterskim

Opublikowano: pt, 22 kwi 2022 11:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Decyzją Ministerstwa Edukacji i Nauki Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku otrzymała uprawnienia do prowadzenia kolejnych studiów magisterskich. Od października br. ruszają jednolite 5-letnie studia magisterskie o profilu praktycznym na kierunku „Fizjoterapia”. Obok pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego będzie to trzeci kierunek medyczny sanockiej uczelni.

Starania o zgodę na utworzenie kierunku fizjoterapia trwały ponad rok i korelowały z budową Centrum Symulacji Medycznej. Świetna baza, o jaką wzbogaciła się sanocka uczelnia, podpowiadała takie rozwiązanie, potwierdzone przez Polską Komisję Akredytacyjną, która wydała pozytywną opinię w tej sprawie.

Choroby cywilizacyjne dotykają coraz młodszą część społeczeństwa i powodują, że zapotrzebowanie na świadczenia z zakresu fizjoterapii szybko wzrasta. Są one stosowane w szerokim zakresie zarówno w kardiologii, neurologii, ortopedii, onkologii, a także w innych dziedzinach medycyny. 

- Program studiów na sanockiej uczelni jest silnie osadzony w praktyce i stanowi odpowiedź na wyzwania i potrzeby zmian społecznych zachodzących w kraju i regionie. Jak wiadomo, mamy do czynienia z postępującym procesem starzenia się społeczeństwa i wynikającym z tego wzrostem zapotrzebowania na świadczenia z dziedziny fizjoterapii. Oto nasza odpowiedź!

– mówi dr inż. Mateusz Kaczmarski, rektor uczelni.

- Koncepcja kształcenia na kierunku fizjoterapia nawiązuje do strategii rozwoju Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku i zakłada kształcenie studentów w celu ich przygotowania do przyszłej pracy zawodowej oraz wychowania w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie i życie człowieka.

- dodaje prorektor uczelni dr hab. Elżbieta Cipora, stwierdzając, iż działalność Instytutu Medycznego    służy poprawie bezpieczeństwa zdrowotnego i jakości życia społeczności lokalnej, znacząco wpływając na rozwój regionu. 

Jest jeszcze jeden niezmiernie ważny element, który był uwzględniany przy sporządzeniu wniosku o utworzenie kierunku fizjoterapii. Otóż jak wynika z bieżących analiz, w województwie podkarpackim zawód fizjoterapeuty był i pozostaje nadal zawodem deficytowym, a jego absolwenci nie mają problemów ze znalezieniem pracy.

Rekrutacja na nowy kierunek magisterski prowadzona będzie już od 1 czerwca 2022 roku. W rekrutacji będą brane pod uwagę wyniki z egzaminów maturalnych/dojrzałości z następujących przedmiotów: biologia lub chemia oraz język obcy. Wszelkie informacje na www.up-sanok.edu.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy