Reklama

Myszołów święta spędzi w lesie [FILM]

Opublikowano:
Autor:

 Myszołów święta spędzi w lesie [FILM] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorkowy poranek 16 kwietnia na terenie leśnictwa Węglówka (Nadleśnictwo Kołaczyce) wolność odzyskał myszołów zwyczajny, który dwa tygodnie wcześniej został znaleziony na terenie jednego z gospodarstw domowych w Węglówce. Wypuszczony wzbił się w górę i niskim lotem odfrunął do pobliskiego lasu.

Wyczerpany, niezdolny do lotu ptak został znaleziony przez jednego z mieszkańców z oznakami wycieńczenia.

- Po oględzinach drapieżnika, który nie był w stanie wzbić się w powietrze, powiadomiłem nadleśniczego, który polecił mi odwiezienie ptaka do lecznicy weterynaryjnej „Bieszczadziki” w Bukowsku – relacjonuje Piotr Żywiec, leśniczy leśnictwa Węglówka. – Tam pod opieką weterynarza odzyskał siły i został przywieziony do Węglówki, byśmy mogli go wypuścić w miejscu, gdzie wcześniej żył. To wielka radość, że myszołów jest zdrowy i mógł wrócić do swojego lasu.

 

Myszołów zwyczajny to pospolity ptak drapieżny. Charakterystyczna jest dla niego umiejętność zawisania w powietrzu, gdy wypatruje ofiary - łopocąc skrzydłami zawisa, jak mały śmigłowiec. Zdecydowaną większość jego diety stanowią myszy i nornice.

 

Tekst: Edward Marszałek

rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Zdjęcia: Jerzy Kaleta

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE