Reklama

My nigdy nie poddamy się! Mieszkańcy wiosek zablokowali rondo Beksińskiego w Sanoku [ZDJĘCIA+WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiejszy protest jest natychmiastową odpowiedzią na ogłoszenie burmistrza o wznowieniu działań, w sprawie przyłączenia sołectw do miasta Sanoka. Mieszkańcy wiosek Bykowce, Trepczy i Zabłociec oraz innych wspierających ich działania zablokowali o godz. 14:00 rondo Beksińskiego w Sanoku.

Dzisiaj (28 sierpnia) o godz. 14:00 rondo im. Beksińskiego w Sanoku zostało całkowicie zablokowane przez mieszkańców sołectw Bykowce, Trepcza i Zabłotce. Policja czuwała nad bezpieczeństwem protestujących i kierowców, którzy w większości przychylnie reagowali na utrudnienia, które powstały w wyniku owego protestu.

 

Pani Wojewoda Ewa Leniart wysłała ponowne wniosek o rozpatrzenie zmiany granic Sanoka z czym się absolutnie nie zgadzamy. Już myśleliśmy, że po prostu ta sprawa jest rozwiązana na ten obecny rok, a tutaj nagle taka niemiła niespodzianka. Pani Wojewoda, zamiast słuchać ludzi, postanawia słuchać pana burmistrza i wbrew ludziom - to trzeba powiedzieć jasno, wysłała ponowny wniosek o zmianę granic.

- komentuje młoda mieszkanka wioski Zabłotce.

 


Jestem tutaj dlatego, że popieram ten protest. Stara maksyma mówi nic o nas bez nas i to jest podstawa demokracji. Myślę, że wyniki konsultacji społecznych w sprawie poszerzenia Sanoka były bardzo jednoznaczne i spodziewaliśmy się, że ten werdykt społeczny zostanie uszanowany. Jednak jak widzimy, że przy pomocy coraz to nowych argumentów - teraz pojawia się produkcja wodoru, co do której nie jesteśmy przeciw jednak próbuje się podważać wolę ludzi, co jest moim zdaniem naganne i niedopuszczalne. Trzeba powiedzieć, przypomnieć, że jeszcze całkiem niedawno te pomysły dotyczyły jednej miejscowości terenu z mojej gminy czyli Zahutynia. Jak sie okazało potem, Zahutyń przestał być potrzebny burmistrzowi, teraz znowu jest inna koncepcja. Ta zmienność ten brak spokoju budzi nasze zaniepokojenie, bo przecież teoretycznie znowu można w każdej chwili wrócić do tego pomysłu i znowu Zahutyń albo inna miejscowość znajdzie się w tych planach, co tych trudnych czasach jest zupełnie moim zdaniem niepotrzebne, bo generuje niepotrzebny niepokój i zamęt. Dlatego tutaj i mocno wspieram inne sołectwa walczące o swoje małe ojczyzny. 

- wyjaśnia Radny Powiatu sanockiego Jerzy Zuba.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy