Reklama

"Mrówka" zaprasza

Opublikowano:
Autor:

"Mrówka" zaprasza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Tyrawie Wołoskiej powstała świetlica "Mrówka". Jest to Placówka Wsparcia Dziennego, z której mogą korzystać dzieci i ich rodzice.

Oficjalne otwarcie ośrodka nastąpiło 27 czerwca. Kierownikiem projektu jest Ewa Sieradzka, zaś jego koordynatorem Bożena Bobyk. Dużym wsparciem merytorycznym służył Marian Kurasz, sekretarz urzędu gminy. Gości powitała Bernarda Zwierzyńska, kierownik świetlicy oraz Jan Chowaniec, wójt gminy Tyrawa Wołoska. Placówkę poświęcił ks. proboszcz Jan Bober.

W uroczystościach oprócz dzieci i rodziców udział wzięli również m.in.: Zofia Rudkowska, przewodnicząca rady gminy, Lucyna Wota, dyrektor Zespołu Szkół w Tyrawie, oraz sekretarz Marian Kurasz.

Z tej okazji wychowankowie świetlicy przygotowali wzruszającą inscenizację pod tytułem "Przygody Mrówki Tyrawki" (wiersz w Poczcie Literackiej). Przedstawienie opowiadało o przybyciu do Tyrawy literackiej bohaterki - "założycielki" placówki.
- Łzy wzruszenia cisnęły się na oczy, gdy patrzyłyśmy na dzieci, które z wielką radością cieszyły się i dziękowały za umożliwienie im spędzania fajnie wolnego czasu, pomocy w odrobieniu zadań, zabawy z rówieśnikami - mówi Ewa Sieradzka. - Dzieci też wiedzą, że będą miały możliwość rozwoju kompetencji informatycznych, nauki języka angielskiego, korepetycji z matematyki i uczestniczenia w warsztatach edukacyjno-teatralnych, nie wspominając już o wyjazdach do teatru czy kina oraz innych imprezach integracyjnych.

Kierownik projektu zaznacza, że oferta dla rodziców dzieci również jest bardzo bogata.

- Skorzystają oni z poradnictwa prawnego i psychologicznego, a także z innych porad związanych ze wzmocnieniem funkcji opiekuńczo-wychowawczej w rodzinie - mówi.

Gmina na potrzeby świetlicy bezpłatnie udostępniła lokal i dokonała w nim szereg prac remontowo-wykończeniowych. Wymieniła stolarkę drzwiową, okienną, zamontowała centralne ogrzewanie i oświetlenie, pomalowała ściany, wyposażyła placówkę w meble, sprzęt biurowy i komputerowy, a także niezbędne narzędzia pracy dla wychowawcy, nauczycieli i dzieci.
Uczestnictwo w projekcie pn. Świetlica "Mrówka" jest bezpłatne, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego całkowita wartość sięga blisko 300 tysięcy złotych, a wkład własny (w większości niefinansowy) stanowi około 10%.

Świetlica powstała dzięki dofinansowaniu uzyskanemu przez Urząd Gminy w Tyrawie Wołoskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 w zakresie osi Priorytetowej VIII Integracja społeczna Działanie 8.4 Poprawa dostępu do usług wsparcia rodziny i pieczy zastępczej z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE