Reklama

Most w Lesku uszkodzony! Blokada dla bieszczadzkich firm transportowych

Opublikowano:
Autor:

Most w Lesku uszkodzony! Blokada dla bieszczadzkich firm transportowych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak podaje TVP 3 Rzeszów, niemal połowa Bieszczad została odcięta od ciężkiego transportu, między innymi drewna co generuje straty dla Bieszczadzkiego nadleśnictwa oraz firm transportowych. Powodem tego jest ograniczenie, że z mostu korzystać mogą pojazdy ważące do 15 ton.

Most na rzece San przy drodze nr 893 ma już 90 lat, a ostatni gruntowny remont dokonany został dwie dekady temu. Przez stwierdzenie uszkodzenia lin spinających stalową konstrukcję nie można przeprowadzić zabezpieczenia antykorozyjnego, które planowano na ten rok. Nośność mostu ograniczono do 15 ton. Stanowi to ogromny problem dla bieszczadzkich przedsiębiorców.

Pomimo renowacji około 100 mostów na naszych terenach wiele z nich wciąż mają ograniczenia tonażu, więc uniemożliwione są objazdy z gmin takich jak Baligród, Cisna, Lutowiska. Podkreślmy, że Ciężarówka do przewozu drewna waży nawet 18 ton, a z ładunkiem znacznie więcej.

Taka sytuacja zagraża wielomilionowym kontraktom jak i realizacji wielu inwestycji z funduszy unijnych.Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich przekazał na spotkaniu w Lesku, że ograniczenie tonażu na moście będzie obowiązywać do końca remontu. Firma, która wygra przetarg i zajmie się pracami określi czy przejazd pojedynczych ciężarówek będzie możliwy. Przedstawiciele zarządu dróg wojewódzkich zapewniają że naprawa zostanie przeprowadzona jak najszybciej, w możliwie najkrótszym czasie (w najlepszym przypadku prognozuje się 1,5 miesiąca trwania remontu). Koszt remontu polegającego na wymianie lin nośnych będzie wynosił 2 miliony złotych. Rozpatrywane jest również stworzenie objazdu przez most na Sanie w Solinie dzięki wahadłowemu ruchu ciężkich pojazdów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE