Reklama

MOSiR w przebudowie

Opublikowano:
Autor:

MOSiR w przebudowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Głębokie wykopy na stadionie "Wierchy", dźwig górujący nad basenem - na naszych oczach zmienia się oblicze miejskich obiektów sportowych.

8 maja wbito symbolicznie pierwsze łopaty pod budowę Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku. Zastąpi ono obecny basen, pamiętający lata siedemdziesiąte. Firma Karpat-Bud kończy roboty ziemne, a zaczyna prace przy instalacjach sanitarnych pod chudy beton. Ustawiono właśnie dźwig budowlany.

- Podobno dotychczasowy basen kryty ma być czynny bez przerwy i w korzystaniu z niego  nie powinna przeszkadzać  budowa za oknem - mówi jeden z ratowników. - Wydaje mi się to jednak praktycznie niemożliwe. W każdym razie będziemy funkcjonować tak długo, jak tylko się da.

Według założeń, na 29 września 2018 r. ma być gotowy nowy basen kryty i gabinety odnowy biologicznej. Reszta zadania, czyli baseny zewnętrzne, boiska i siłownia, powinny być wykonane do stycznia 2019 r. Koszt inwestycji to około 39,5 mln zł, choć pierwotnie miał być niższy (20-25 mln zł). Już wkrótce, bo w pierwszej połowie czerwca, znana będzie wysokość dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Maksymalnie może ona wynosić 50% kosztów. Miasto Sanok wnioskuje o 19,5 mln zł.
Stadion "Wierchy" również wygląda jak plac budowy. Trwa generalny remont (obejmujący też termomodernizację) budynku socjalno-administracyjnego oraz trybuny głównej i jej zadaszenia. Przebudowywana jest instalacja wodno-kanalizacyjna i elektryczna. Prace potrwają do sierpnia. Mają łącznie (2 etapy) kosztować ponad 2,5 mln zł. Uzyskano spore dofinansowanie z programu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 oraz z Ministerstwa Sportu i Turystyki. W trzecim etapie powstanie nowoczesna, ośmiotorowa, tartanowa bieżnia lekkoatletyczna oraz inne urządzenia lekkoatletyczne. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb sportowców uprawiających różne dyscypliny, zwłaszcza piłkarzy, lekkoatletów i ciężarowców.

Słynny sanocki stadion w 2018 r. będzie obchodził swoje 90-lecie. Ma szanse powitać je z całkiem nowym obliczem.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zakupił również nowy specjalistyczny sprzęt: traktor z przyczepą, kosiarkę, pług do odśnieżania z możliwością mocowania z przodu lub z tyłu traktora. Pomogą one w utrzymaniu obiektów MOSiR, zwłaszcza do pielęgnacji nawierzchni boiska.

"Wierchy" po remoncie razem z Areną Sanok, torem do jazdy szybkiej oraz Centrum Rehabilitacji  i Sportu będą stanowić atrakcyjną ofertę sportowo-rekreacyjną dla mieszkańców Sanoka, turystów i zorganizowanych grup sportowców.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE