Reklama

MOKRE: Uczniowie szkoły podstawowej zdawali egzamin na kartę rowerową [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sanoccy policjanci w trakcie spotkań z mieszkańcami przypominają, że droga jest dla wszystkich, a przestrzeganie przepisów jest obowiązkiem każdego uczestnika ruchu drogowego. Funkcjonariusze wskazują, że powyższe zasady w połączeniu ze wzajemną życzliwością, szacunkiem i wyrozumiałością z pewnością wpłyną na poprawę bezpieczeństwa. Takie wskazówki otrzymali także uczniowie, którzy pod czujnym okiem mundurowych przystąpili do egzaminu na kartę rowerową.

Dzisiaj policjanci ruchu drogowego z sanockiej komendy byli w Szkole Podstawowej w Mokrem, aby przeprowadzić egzamin na kartę rowerową. Do egzaminu mogli przystąpić uczniowie, którzy osiągnęli wymagany wiek i wykazali się niezbędnymi umiejętnościami podczas zajęć szkolnych z przepisów prawa ruchu drogowego.

 

Przy okazji spotkania funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze. W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Dla każdego jest miejsce na drodze”, policjanci przyszłym rowerzystom przypomnieli, że droga jest dla wszystkich, a przestrzeganie przepisów dotyczy każdego uczestnika ruchu drogowego. Mówili także, jak ważna jest wzajemna życzliwość, szacunek i wyrozumiałość na drodze. „Bądźcie wobec siebie życzliwi i pamiętajcie, że na drodze jest miejsce dla każdego. Uśmiech, tolerancja i opanowanie emocji przynosi lepsze skutki niż agresywne zachowanie”- podkreślali mundurowi. 

 

Wierzymy, że zdobyta wiedza i umiejętności będą wykorzystywane przez uczniów podczas bezpiecznych wycieczek rowerowych. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy zdobycia pierwszego dokumentu uprawniającego do poruszania się po drogach.

 

Przypominamy, że zgodnie z nowymi przepisami ruchu drogowego, które weszły w życie z dniem 20 maja br., dokumentem stwierdzającym posiadanie uprawnienia do kierowania hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego będzie karta rowerowa lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T – w przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat. Dzieciom w wieku do 10 lat zabraniać się będzie kierowania hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego na drodze. Dopuszczalnym jest jedynie kierowanie w/w urządzeniami w strefie zamieszkania i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy