Reklama

Reklama

Mniej przychodni i porad lekarskich na Podkarpaciu!

Opublikowano: 22 września 2019 12:15
Autor:

Mniej przychodni i porad lekarskich na Podkarpaciu! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na Podkarpaciu zmalała liczba placówek ambulatoryjnej opieki zdrowotnej obejmującej przychodnie i praktyki lekarskie. Zmniejszyła się także liczba porad lekarskich, a wzrosła stomatologicznych.

Na koniec 2018 roku w województwie podkarpackim funkcjonowało 1721 placówek ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, w tym 1229 przychodni i 492 praktyki lekarskie. Więcej placówek było w miastach (1083) niż na wsi (638). 
W ramach ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, w 2018 roku w województwie podkarpackim udzielono 16,4 mln porad*, w tym 1,9 mln porad stomatologicznych. Z porad ogółem, trzy czwarte zanotowano w miastach, a jedną czwartą na wsi. 
W przeliczeniu na 1 mieszkańca Podkarpacia udzielono 7,7 porad ogółem. Pod tym względem Podkarpacie zajmowało wraz z województwem warmińsko-mazurskim 14. miejsce. Najwięcej porad udzielono w województwie mazowieckim – 9,2 na jednego mieszkańca, a najmniej w województwie lubuskim i opolskim po 7,5 porad na jednego mieszkańca. 
W 2018 roku w porównaniu z 2017 rokiem liczba placówek ambulatoryjnej opieki zdrowotnej zmniejszyła się o 18 jednostek. Zmalała także liczba porad lekarskich (o 151,7 tys.), a wzrosła porad stomatologicznych (o 63,0 tys.).

*Łącznie z poradami finansowanymi przez pacjentów oraz z poradami udzielonymi w izbach przyjęć szpitali ogólnych.   

 

Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.