Reklama

Mistrzowska zabawa

Opublikowano:
Autor:

Mistrzowska zabawa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na sanockim basenie przeprowadzono XIII Podkarpackie Mistrzostwa Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Pływaniu. Wystartowało 8 ośrodków.

W zawodach uczestniczyli wychowankowie i opiekunowie z następujących miejsc: Dom Dziecka im. św. Józefa w Sanoku, Katolicka Placówka Wychowawcza „Nasz Dom” w Miejscu Piastowym, DD w Nowej Sarzynie, DD w Wolicy, DD w Jarosławiu, DD im. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Krośnie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sanoku i DD w Żyznowie.

– Już od 13 lat organizujemy zawody pływackie – mówi Anna Chytła, dyrektor DD w Sanoku. – Są to mistrzostwa, ale nie chodzi tu tylko o rywalizację sportową. Chcemy, żeby to też była dobra zabawa. Celem takich zawodów jest przede wszystkim zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania czasu. Chcemy oderwać ich od telewizorów i komputerów, pokazać, że nie one są wartościami w życiu.

Dyrektor wyjaśnia, że to także okazja do spotkań osób z różnych placówek i nawiązywania nowych przyjaźni.

– Po zawodach wszyscy spotykamy się jeszcze na obiedzie – dodaje. – Wtedy dzieci i opiekunowie mogą ze sobą porozmawiać, wymienić doświadczenia i lepiej się poznać.

Wychowankowie DD w Sanoku uczestniczą też w wydarzeniach sportowych, które organizują inne ośrodki. Jeżdżą na zawody piłki nożnej i siatkówki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE