Reklama

Millenium Hall w Sanoku? Jakie sklepy powinny się tam znaleźć zdaniem mieszkańców Sanoka?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Facebook Burmistrza Miasta Sanoka

Millenium Hall w Sanoku? Jakie sklepy powinny się tam znaleźć zdaniem mieszkańców Sanoka? - Zdjęcie główne

Wizualizacja powstającego obiektu, gdzie jeszcze kilka miesięcy temu trwały prace budowlane nowego odcinka drogi. | foto Facebook Burmistrza Miasta Sanoka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Sanoka, Tomasz Matuszewski ogłosił na swoim oficjalnym profilu, planowaną ponad stumilionową inwestycję, która ma być otwarta w 2024 roku. Czyżby nawiązana współpraca z prezes Millenium Hall w Rzeszowie, panią Martą Półtorak procentowała?

Miasto Sanok w obecnej kadencji pozyskuje największe środki na inwestycje drogowe, co pozwala otworzyć nowe tereny pod inwestycje. Dpbrym przykładem tego typu działania jest plan zagospodarowania terenów przy łączniku ul.Łany z obwodnicą Sanoka. Jak wiadomo, aby duże inwestycje miały rację bytu, potrzebny jest dobry dojazd. Pamiętamy czas kiedy to sieć IKEA poszukiwała terenów pod oddziały na Podkarpaciu. Gdyby wtedy Sanok miał obwodnicę, dzisiaj robilibyśmy zakupy właśnie w Ikei. 

Teraz burmistrz Sanoka zapowiedział, że właśnie przy łączniku ul.Łany z obwodnicą Sanoka powstanie duży pasaż handlowy składający się z pięciu budynków o łącznej powierzchni ok. 11500 m², w których  znajdzie się 16 lokali, restauracja typu drive-thru oraz parkingiem dla niemal 500 samochodów. Planowane otwarcie tej inwestycji nastąpi w 2024 roku.

Tym samym udowadniamy, że siłą miasta są inwestycje, które dają nowe miejsca pracy i napędzają jego rozwój. Szczególnie zyska teren, na którym powstanie pasaż. Taki obiekt jest gwarantem większych wpływów do budżetu. Kolejna inwestycja jest efektem naszych przemyślanych działań. Modernizacja infrastruktury drogowej zawsze będzie motorem napędowym rozwoju społeczno-gospodarczego. Taką politykę przyjęliśmy w tej kadencji. Oddany przed rokiem łącznik otworzył nowy obszar do zagospodarowania. Mieszkańcy sami podczas trwającej budowy wskazywali na brak obiektów sklepowych i gastronomicznych, z których mogliby skorzystać. Obwodnica Sanoka oraz inwestycje drogowe towarzyszące, które już zrealizowaliśmy lub zrealizujemy, jak łącznik do ronda Beksińskiego, czy Okulickiego, otwierają nam wciąż dostęp do terenów inwestycyjnych. Stworzony w tej kadencji katalog inwestycyjny przyciąga kolejnych inwestorów, przyczynia się do tego również uchwalone Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Sanoka. 

- mówi Tomasz Matuszewski.

Burmistrz zadał pytanie mieszkańcom, jakie sklepy czy usługi powinny zostać uwzględnione w tym pasażu, jakie mieszkańcy mają według tej inwestycji oczekiwania. Oświadczył również, że podmiot inwestujący również bierze pod uwagę głosy mieszkańców.

Podziękowania kieruję do Pani Wojewody Podkarpackiej Ewa Leniart za wsparcie dla działań inwestycyjnych na terenie Sanoka. Dziękuję też wszystkim, którzy wspierają nas w działaniach, jakie podejmujemy na rzecz rozwoju Miasta. 

- dodał burmistrz Sanoka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy