Reklama

Miliony dla UDK

Opublikowano:
Autor:

Miliony dla UDK - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Remont Ustrzyckiego Domu Kultury coraz bliżej. Placówka otrzymała prawie trzy miliony złotych dofinansowania na kompleksową modernizację, odnowę i ochronę budynku.

- To jest pierwszy etap, jaki marzyłby mi się, żeby w Ustrzyckim Domu Kultury był wykonany - mówi Wojciech Szott, dyrektor UDK. - Obiekt jest stary i w wielu przypadkach nie spełnia wymogów nowoczesnego budynku domu kultury.

Jak zaznacza dyrektor, przed laty wykonano niezbędne prace, tj. wymianę dachu czy foteli w sali kinowej. Prace zawarte w projekcie złożonym do Regionalnego Programu Operacyjnego przewidują unowocześnienie całego wnętrza, a więc remont pomieszczeń wraz z salą główną, (wymianę podłóg, ścian, sceny), garderoby, toalet i holu, gdzie powstanie sala wystawowa z odpowiednim oświetleniem. Zaplanowana jest również wymiana poszycia dachu i zaadaptowanie jednej sali dla grup, które uczestniczą w zajęciach sekcyjnych. Przebudowane zostanie również główne wejście do budynku z kasą biletową.

Zostaną wprowadzone nowe technologie łącznie z digitalizacją.

- Wykonamy całą technikę sceniczną, technikę obsługi kinowej, chociażby możliwość rezerwowania biletów przez Internet, a także klimatyzację, nowoczesne oświetlenie i nagłośnienie - mówi dyrektor. - Poprawimy infrastrukturę dla osób niepełnosprawnych, w tym podjazd i toalety.

W przyszłości dyrektor chciałby również zaadoptować pomieszczenie strychu, które jest duże i doskonale nadawałoby się na salę dla sekcji muzycznej, plastycznej, a nawet tanecznej.

Całkowity koszt projektu przekroczy cztery miliony złotych. Brakującą kwotę pokryje ustrzycki magistrat. W przyszłym tygodniu dyrektor przedłoży w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie wszystkie dokumenty niezbędne do podpisania umowy, a pod koniec listopada, początkiem grudnia rozpocznie się procedura przetargowa. Rozpoczęcie prac przewiduje na kwiecień, maj 2018 roku.

Więcej w 41 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE