Reklama

Walczyli i wywalczyli. Mieszkańcy Tyrawy Solnej doczekają się remontu drogi

Opublikowano: wt, 22 mar 2022 08:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Tyrawy Solnej zwrócili się do nas ze swoim problemem, jakim jest tragiczny stan drogi. Wystosowali petycję do Starostwa Powiatowego w sprawie jej remontu. Nie zdążyliśmy zareagować, ponieważ miła niespodzianka ich spotkała. Tuż po złożeniu pisma w biurze podawczym Starostwo Powiatowe oznajmiło, że droga jest zakwalifikowana właśnie do remontu ze środków Funduszu Solidarności Unii Europejskiej.

Taką petycję napisali mieszkańcy Tyrawy Solnej:

– Remont w Tyrawie Solnej obejmie wykonanie nowej nawierzchni drogi oraz poboczy na odcinku 2,1 km, począwszy od mostu na Sanie – tłumaczy Stanisław Chęć, starosta sanocki. – Zadanie zrealizujemy już niebawem, na pewno przed 15 czerwca br. Pragnę podkreślić, że dostrzegamy potrzeby inwestycyjne na terenie całego powiatu, w tym również północno - wschodniej części gminy Sanok. Będzie to już kolejne, po przebudowie mostu na rzece Tyrawka wraz z dojazdami i odcinkiem drogi gminnej, ważne przedsięwzięcie zrealizowane w tej kadencji.

– podkreśla starosta sanocki.

 

Powiat Sanocki wytypował w lutym 2021 roku na prośbę wojewody podkarpackiego trzy zadania drogowe, które zostały pozytywnie zweryfikowane przez komisję wojewódzką ds. szacowania strat, jakie powstały w infrastrukturze drogowej podczas intensywnych opadów deszczu w czerwcu 2020 r.

 

W ubiegłym roku Powiat otrzymał środki w wysokości prawie 1,8 mln zł na remont drogi powiatowej nr 2235 R Sanok – Dobra od km 12+300 do km 13+879 oraz od km 18+170 do km 19+220. Inwestycja będzie wykonana do połowy maja br.

 

– Zdajemy sobie sprawę, że niezbędny jest również remont drogi powiatowej nr 2049R Niebocko – Grabówka – Falejówka od km 5+993 do km 7+733 wraz z przepustem w km 7+602. Czynimy starania, aby na to zadanie także pozyskać środki zewnętrzne. Mamy nadzieję, że wkrótce znów poinformujemy o pozytywnym finale naszych działań.

– mówi starosta Chęć.

 

Przypominamy, że tylko w tym roku, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, Powiat Sanocki rozpoczął kilka ważnych inwestycji. Są to przebudowy dróg: Prusiek - Niebieszczany – Wysoczany w miejscowości Prusiek, Jurowce – Trepcza w miejscowości Srogów Dolny, Pisarowce-Nowotaniec w miejscowości Nadolany, Długie - Pakoszówka w miejscowości Strachocina oraz ulicy Okulickiego w Sanoku. Wkrótce rozpoczną się przebudowy dróg w kolejnych miejscowościach.

 

Ponadto 8 marca został ogłoszony przetarg na przebudowę drogi Tarnawa – Kalnica wraz z obiektem mostowym przez rzekę Kalniczkę oraz przebudowę drogi Załuż – Lesko w miejscowości Załuż.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy