Reklama

Mieszkańcy Pielni, Odrzechowej i Pastwisk marzą o wodociągu

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy Pielni, Odrzechowej i Pastwisk marzą o wodociągu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Pielni, Odrzechowej i Pastwisk proszą o budowę wodociągu. Od kilku lat wód gruntowych ubywa, a ich studnie coraz częściej wysychają.

-  Prosimy, aby w następnym budżecie zabezpieczyć gotówkę, jeśli pojawi się możliwość otrzymania pieniędzy ze źródeł zewnętrznych, aby rozpocząć roboty. W ostatnich latach są braki wody, ale inne miejscowości tego nie odczuwają, bo ich mieszkańcy są już podłączeni do sieci. W Pielni czy Odrzechowej jest bardzo duży problem, bo poziom wód gruntowych się obniżył, zaś wody głębinowe nie nadają się do spożycia. Dlatego proszę o zabezpieczenie w budżecie pieniędzy na wspomniany cel -mówi radny Jan Orybkiewicz.

Skarbnik gminy Zarszyn, Ryszarda Mikołajek, podkreśla, że w najbliższych perspektywach nie widać możliwości dofinansowania dokończenia budowy wodociągu.

- W tym roku były zabezpieczone pieniądze na wkład własny, jednak dofinansowania nie było, bo zdjęliśmy to zadanie z harmonogramu - wspomina. - Budżet jeszcze nie jest całkowicie wyliczony i jest niezamknięty. Gdyby jednak jakaś możliwość dofinansowania się pojawiła, to zawsze możemy budżet zmieniać. Z pewnością jest to zadanie priorytetowe, ale musimy mieć oszczędności, żeby budżet na przyszły rok nie powstawał z mocnym deficytem.

Jak zaznacza Ryszarda Mikołajek, podłączenie Odrzechowej i Pielni do wodociągu to koszt ok. 5 mln. zł.

Więcej w 46 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE