Reklama

Mieszkańcy pamiętają o Janie Pawle II

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy pamiętają o Janie Pawle II - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Długiego postanowili uczcić św. Jana Pawła II w 40. rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową. Z tej okazji zorganizowali Wieczór Papieski.

Spotkanie odbyło się 7 października w Domu Ludowym w Długiem. Wydarzenie zainicjowała Urszula Kuzian, która po raz trzeci wraz z grupą mieszkańców przygotowała montaż słowno-muzyczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Próby trwały od czerwca. Gościnnie wystąpiły Klaudia Graboń i Ewelina Wronowska, a także Filip Niemczyk, który zagrał "Leć muzyczko". Jego tato Maciej Niemczyk zaśpiewał piosenkę "M i M" wraz z siostrą Agnieszką Kaszubą. Na scenie towarzyszył im chór składający się z uczniów Szkoły Podstawowej w Długiem oraz grupa dorosłych mieszkańców.

W czasie wieczoru pokazano też prezentację przygotowaną przez Bogusławę Kabalę i Marcelego Kabalę, w której zawarto zdjęcia i filmy z wizyt ks. Stanisława Orzechowskiego, byłego proboszcza wsi i mieszkańców w Rzymie u św. Jana Pawła II. W czasie montażu wspomniano również o św. Królowej Jadwidze.

Zaśpiewano m.in. ulubione pieśni papieża: "Barkę" i "Moje miasto Wadowice". Scenografię przygotowali Anna Garlak i Stanisław Adamski. O zaplecze techniczne zadbali Jakub Halisz, Barbara Bieleń i Maria Węgrzyn.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE