Reklama

Międzyszkolne Zawody Matematyczne " Supermatematyk"

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 18 maja 2019 roku, w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku już po raz szesnasty spotkali się uczniowie 15 szkół z bliższej i dalszej okolicy Sanoka, by wziąć udział w zawodach matematycznych. Było ich 87 – uczniów klas IV- VIII.

Tegoroczne zmagania odbywały się pod patronatem Burmistrza Miasta Sanoka. Zorganizowała je grupa nauczycieli matematyki, w następującym składzie: Anna Dmitrzak (SP2 Sanok), Joanna Giermańska (SP2 Sanok), Anna Grochowianka (SP Łukowe), Marzena Śliwińska (SP2 Sanok), Anna Buczkowicz (SP2 Sanok), Patryk Nisiewicz (SP2 Sanok), Alicja Staruchowicz-Pastuszczak (SP2 Sanok). Współorganizatorką zawodów była pani Agata Lubieniecka-Płaziak (doradca metodyczny - CDN).

Zawody składały się z dwóch części: najpierw odbył się konkurs indywidualny, a następnie zmagania drużynowe.

W konkursie indywidualnym uczniowie mieli w ciągu 60 minut do rozwiązania 5 zadań, oczywiście dostosowanych do wymagań zawartych w regulaminie. W każdej kategorii wiekowej można było uzyskać maksymalnie 25 punktów. W kategorii klas IV, gdzie startowało 18 uczniów I miejsce zajął Jakub Biłas (SP2 Sanok), II miejsce – Maria Lechowicz (ZSP2 Ustrzyki Dolne), a miejsce III – Mateusz Mikłasz (SP1 Pruchnik).

W kategorii klas V – 17 zawodników - nie przyznano pierwszego miejsca.

II miejsce zdobył Seweryn Jarosz (SP4 Sanok), a na miejscu III uplasowali się - Wiktor Tokarz (SP Łukowe), Julian Semenowicz (SP Zarszyn) i Dawid Michałek (SP1 Sanok)

 

W kategorii klas VI najlepszymi spośród 17 zawodników okazali się:

I miejsce – Błażej Skrzeszewski (SP1 Sanok)

II miejsce – Dagmara Zawada (SP Zarszyn)

III miejsce – Milena Bonk (SP2 Sanok).

 

Wśród siódmoklasistów największą liczbę punktów zdobył - Marek Porada (SP Tarnawa Dolna), tuż za nim był Karol Kubicki (SP1 Pruchnik), a trzeci był – Robert Olejarz (SP1 Pruchnik).

II miejsce wśród ósmoklasistów zajął Michał Tokarz (SP Łukowe), a III miejsce - Piotr Solarz (SP Zagórz). W tej kategorii również nie przyznano pierwszego miejsca.

 

W konkursie drużynowym wystartowało 12 "KWINTETÓW", które zmagały się z dziesięcioma zadaniami. Tutaj ważne były: umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczość i sprawne liczenie, umiejętność rozwiązywania zadań – zagadek, szacowania, zapamiętywania, a w dużej mierze współpracy w grupie.

Na wynik KWARTETU pracowały TERCETY - 456 i DUETY 78. Tercety i duety rozwiązywały zadania przy oddzielnych stolikach, natomiast ostatnie, dziesiąte, zadanie cały „kwintet” wykonywał razem.

W kategorii TERCETÓW 456 zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Tarnawie Dolnej, a w kategorii DUETÓW 78 – drużyna SP2 Sanok

Ostatecznie najlepsi w kategorii KWINTETÓW okazali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sanoku, II miejsce zajęła drużyna z SP4 w Sanoku, a na miejscu III uplasowała się drużyna z SP w Tarnawie Dolnej.

Zwycięskie zespoły odebrały puchary, dyplomy, a każdy uczestnik - dyplom pamiątkowy i upominek.

Najlepszym zawodnikom konkursu indywidualnego nagrody zostaną wręczone podczas uroczystego podsumowania, które odbędzie się na 6 czerwca 2019 r. w SP2 w Sanoku.

 

Supermatematyk” jest jednym z nielicznych konkursów matematycznych, w którym chętnie biorą udział uczniowie szkół podstawowych z naszego regionu. W tym roku uczestniczyli w nim młodzi matematycy ze szkół w: Czaszynie, Falejówce, Jaćmierzu, Łukowem, Sanoku (SP1, SP2, SP4, SP8), Tarnawie Dolnej, Ustrzykach Dolnych (ZSP1, ZSP2), Zagórzu (SP1, SP2), Zarszynie, Pruchniku (SP1).

Zawody dają możliwość rozwoju uczniom uzdolnionym matematycznie, pokazują, że zabawa z matematyką to ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu, a także powiększają grono miłośników Królowej Nauk.

Serdecznie dziękujemy wszystkim opiekunom, którzy przygotowują uczniów do zawodów oraz poświęcają swój sobotni czas, by wspólnie bawić się matematyką i odkrywać jej piękno.

Wszystkim zawodnikom, laureatom i ich nauczycielom gorąco gratulujemy.

Organizatorzy serdecznie dziękują: Burmistrzowi Miasta Sanoka i Dyrekcji SP2 w Sanoku za pomoc w ufundowaniu nagród dla wszystkich uczestników.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE