Reklama

Międzynarodowy Dzień Mediacji!

Opublikowano:
Autor:

Międzynarodowy Dzień Mediacji! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku Tydzień Mediacji odbywa się w dniach 12-16 października, natomiast Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na 15 października. Ogólnopolska inicjatywa ma na celu upowszechnienie idei mediacji, jako narzędzia rozwiązywania konfliktów, bez konieczności kierowania sprawy do sądu. W działania włączyli się również podkarpaccy policjanci.

Trwa Tydzień Mediacji odbywający się w dniach 12-16 października. Natomiast 15 października przypada Międzynarodowy Dzień Mediacji.

Celem tej inicjatywy jest rozpowszechnianie ugodowego rozwiązywania konfliktów. W sądach, jednostkach policji i w organizacjach pozarządowych będą udzielane bezpłatne porady mediatorów.

 


 

Mediacja, to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego strony rozwiązania sporu na drodze dobrowolnych negocjacji, prowadzonych przy udziale neutralnego i bezstronnego mediatora. Wspiera on przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga w dojściu do porozumienia.

Każdy z obywateli ma do niej prawo. W większości krajów na świecie jest ona powszechnie uznawaną i stosowaną metodą rozwiązywania sporów.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE