Reklama

Miasto Sanok pozyskało dofinansowanie w kwocie 17 459 850 zł. na infrastrukturę edukacyjną!

Opublikowano:
Autor:

Miasto Sanok pozyskało dofinansowanie w kwocie 17 459 850 zł. na infrastrukturę edukacyjną!  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś sanocki magistrat otrzymał wiadomość o przyznaniu środków finansowych na budowę i modernizację infrastruktury edukacyjnej w budynkach Szkoły Podstawowej nr 2 im Św. Kingi w Sanoku i Szkoły Podstawowej nr 8 w Sanoku z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. łączna wartość tych projektów wynosi 20 541 000 zł.

W budynku SP nr 2 zaplanowano budowę windy, dostosowanie elementów komunikacji i wyposażenia dla osób słabo widzących, przebudowę ciągów komunikacyjnych i sanitariatów, dostosowując je do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Przy SP nr 2 powstanie sala gimnastyczna, która poszerzy bazę sportową w mieście. Łącznie z salą wybudowane zostaną 4 pomieszczenia dydaktyczne: sala baletowa, sala fitness, siłownia i sala do gimnastyki korekcyjnej oraz pomieszczenia towarzyszące. Projekt obejmuje doposażenie istniejącej kuchni. Zmianie ulegnie także układ chodników na zewnątrz budynku. 

Budynek SP nr 8 zostanie dostosowany do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami poprzez budowę windy, montaż pochwytów, wymianę oświetlenia, zastosowania kontrastowej kolorystyki. Przy drzwiach zamontowane zostaną tabliczki z napisami Braille’a oraz komunikatory głosowe, a w części pomieszczeń dydaktycznych meble oraz rolety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przebudowane zostaną także sanitariaty. Realizacja projektu poprawi efektywność energetyczną budynku SP nr 8 przez przebudowę i docieplenie elewacji. Budynek zostanie podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej, docieplony zostanie strych, zmienimy pokrycie dachowe oraz wymianie ulegnie część stolarki okiennej sali gimnastycznej. W części pomieszczeń budynku szkoły zamontowana zostanie klimatyzacja. 

Realizacja przedsięwzięcia zlikwiduje bariery w dostępności dwóch budynków szkolnych, tym samym zapobiegamy dyskryminacji ze względu na niepełnosprawność. Podziękowania kieruję do minister Malgorzaty Jarosińskiej-Jedynak w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Krzysztofa Kubów - Sekretarza Stanu KPRM, Tomasza Poręby - posła do Parlamentu Europejskiego, posła Krzysztofa Sobolewskiego i Piotra Babinetz - posła na Sejm RP. 

- mówi burmistrz Sanoka, Tomasz Matuszewski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy