Reklama

Miasto Sanok otrzymało dofinasowanie do przebudowy żłobka. Będzie 30 dodatkowych miejsc!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Miasto Sanok otrzymało dofinasowanie do przebudowy żłobka. Będzie 30 dodatkowych miejsc! - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Sanok otrzymało dofinansowanie zadania pn. "Przebudowa Samorządowego Żłobka nr 2 w Sanoku" w kwocie 1 960 tys. złotych z III edycji Programu Inwestycji Strategicznych - PGR - programu rządowego wspierającego gminy, na których terenie funkcjonowały niegdyś PPGR-y.

Wkład miasta wynosi zaledwie 40 tys. zł, tj. około 2% całej wartości inwestycji. Jej celem jest przebudowa infrastruktury żłobka i stworzenie nowych miejsc dla dzieci. Obiekt dostosowany do obowiązujących przepisów stworzy wysoki poziom opieki, edukacji, bezpieczną oraz komfortową przestrzeń dla najmłodszych. Przebudowane i wyposażone będą pomieszczenia kuchni. Żłobek zostanie umeblowany i wyposażony w odpowiedni sprzęt.

Zaplanowano również budowę placu zabaw, wykonanie ogrodzenia działki. O ok. 10 miejsc postojowych powiększy się parking, a na dachu budynku zostanie wykonana instalacja fotowoltaiczna. Przebudowa żłobka zapewni dzieciom szerszy dostęp do edukacji, możliwość uczenia się poprzez zabawę, rozwoju, a także kształtowanie  prawidłowych postaw. Objęcie opieką dzieci żłobkową pozwoli bowiem rodzicom na powrót na rynek pracy, przyczyniając się bezpośrednio do poprawy poziomu życia całej rodziny i regionu, czyli do zrównoważonego rozwoju. Planowane zakończenie tej inwestycji nastąpi w grudniu przyszłego roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy