Reklama

Miasto Sanok docenione podczas Gali Symbol 2022 za inwestycje drogowe

Opublikowano:
Autor:

Miasto Sanok docenione podczas Gali Symbol 2022 za inwestycje drogowe - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Długa piękna pogoda jesienna pozwoliła na dokończenie prac drogowych w Sanoku w niemal wszystkich dzielnicach miasta. Co udało się zrobić przed zimą?

Zakończono remont ul. Jasnej i Berka Joselewicza za łączną kwotę niemal 340 tys. zł w Śródmieściu.  

Na Dąbrówce trwa remont dofinansowany z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie ponad 4 miliony zł, za łączną wartość ponad  12 milionów zł. Dotyczy ulic Stankiewicza, Lisowskiego, Glinice i Witosa. Jest to kompleksowa modernizacja, będąca kontynuacją prac przy ul. Iwaszkiewicza, Struga, Rataja i obejmuje wymianę nawierzchni, przebudowę skrzyżowań i zjazdów, budowę chodników oraz kanalizacji deszczowej, przebudowę oświetlenia ulicznego. 

W trakcie przebudowy jest ul. Błonie za niemal 280 tys. zł. zakres prac obejmuje ponad 220 mb o szerokości 5,5 m. Środki finansowe przeznaczone na ten cel wynoszą 115 tys. zł. 

Przebudowywane jest również 200 mb ul. Niecałej o szerokości od 3,5 do 5,5 m, gdzie powstaje nawierzchnia z masy bitumicznej z odwodnieniem powierzchniowym. Koszt tego zadania wynosi 355 tys. zł i jest pokryty ze środków budżetowych miasta. 

Zgodnie z planem idą prace przy łączniku drogowym obwodnicy z Rondem Beksińskiego. Inwestycja, na którą oczekują mieszkańcy o wartości przeszło 38 milionów zł, powinna zostać oddana w pierwszym kwartale 2023 roku.

Jak pokazują przytoczone przykłady, nie zwalniamy tempa i tak przy wsparciu funduszy zewnętrznych oraz przeznaczając środki budżetowe, modernizujemy drogi, które wskazują mieszkańcy. Poprawiamy bezpieczeństwo i komfort jazdy.  

- komentuje burmistrz Sanoka, Tomasz Matuszewski.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Miasto Sanok zostało wyróżnione Symbolem Inwestycji roku 2022 w Katowicach podczas Gali Symbol 2022. Kapituła konkursowa doceniła sanockie inwestycje, podkreślając ich dwukrotny wzrost w niełatwym czasie, szczególnie w obszarze w inwestycji w infrastrukturę drogową. Tylko w tej kadencji zrealizowaliśmy ponad 43 mln złotych na budowę nowych ciągów komunikacyjnych i poprawę istniejących.  Kolejny rok 2023, zapowiada się jeszcze bardziej rozwojowy w tym obszarze. Budowa nowych łączników np. do ul. Łany za niemal 9 mln. zł, czy do ul. Okulickiego  ponad 11 mln. zł powodują uzbrojenie nowych terenów zarówno pod inwestycje produkcyjne w tworzonej Zielonej Strefie Gospodarczej, jak i te usługowe z powstającym Pasażem Handlowym. Burmistrz podkreslał, że takie ukierunkowanie działań umożliwia pozyskanie nowych przedsiębiorców zainteresowanych inwestowaniem w Sanoku. 

Kapituła doceniła również inne inwestycje realizowane na terenie Sanoka, szczególnie te ,, zielone"  tj. montaż kotła na biomasę w SPGK Sanok za 33 mln zł, zakup autobusów ponad 6 mln zł z dużym dofinansowaniem z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz dużą ilość powstających ścieżek pieszo- rowerowych na terenie Miasta.

Nagrodę, którą odebrałem Symbol Inwestycji 2022 pod patronatem redakcji ,,Monitora Biznesu ” i „Monitora Rynkowego”, dedykuję sanoczanom, radnym oraz wszystkich osobom, dzięki którym realizujemy w mieście tak dużo inwestycji

-  podsumowuje Tomasz Matuszewski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy