Reklama

Mężczyzna z granatem usłyszał zarzuty. Grozi mu nawet 8 lat więzienia

Opublikowano:
Autor:

Mężczyzna z granatem usłyszał zarzuty. Grozi mu nawet 8 lat więzienia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mężczyzna, który przyszedł do budynku Komendy Powiatowej Policji w Sanoku z przedmiotem przypominającym granat usłyszał zarzut wprowadzenia w błąd organu o nieistniejącym zagrożeniu - informuje sanocka policja. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do ośmiu lat.

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godz. 13.

- Do budynku Komendy Powiatowej Policji w Sanoku przyszedł mężczyzna, chciał złożyć zawiadomienie o zaginięciu krewnego. W ręku miał przedmiot przypominający granat. Pytany o to przez dyżurnego, twierdził, że znalazł go. Mężczyzna nie chciał tego przedmiotu oddać policjantom, nie chciał go też odrzucić w bezpieczne miejsce - relacjonuje Anna Oleniacz z sanockiej policji.

Po blisko trzech godzinach negocjacji jednemu z policjantów udało się przekonać 30-latka, aby odłożył granat, po czym został obezwładniony i zatrzymany w policyjnym areszcie.

- Policjanci zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie 30-latkowi zarzutu za fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu, czyli art. 224 a Kodeksu Karnego. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat - informuje Anna Oleniacz.

O karze dla mężczyzny zdecyduje sąd.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE