Reklama

Lesko. Mężczyzna wpadł do szkoły i otworzył ogień. Do akcji wkroczyły służby [ZDJĘCIA,WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj (26 września) w Liceum Sztuk Plastycznych w Lesku odbyły się ćwiczenia dowódczo- sztabowe „Solina 2022". Uczestnicy ćwiczeń realizowali zadania związane z zagrożeniem wystąpienia na terenie szkoły „sytuacji aktywnego strzelca".

Na terenie powiatu leskiego w dniach 26-28 września odbywają się ćwiczenia przygotowane przez Komendę Powiatową Policji w Lesku, przygotowujące do podejmowania działań zapobiegawczych i wspólnego reagowania służb na sytuacje kryzysowe.

Do udziału w ćwiczeniach zaproszonych zostało wiele służb współpracujących na co dzień z Policją, m.in.: Straż Pożarna, Główny Inspektorat Służby Więziennej, GOPR, WOPR, STORAT, Straż Rybacka, Straż Leśna, służby ratownicze i medyczne, powiatowe i gminne zespoły zarządzania kryzysowego oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Trwające trzy dni ćwiczenia mają na celu m.in.: sprawdzenie sprawności systemu obiegu informacji pomiędzy służbami w sytuacji zagrożenia oraz czasów ich reakcji na zdarzenia kryzysowe, zgranie działań jednostek Policji i administracji publicznej podczas działań związanych zakłóceniem bezpieczeństwa publicznego oraz minimalizowania zagrożeń pośrednich, doskonalenie współpracy podmiotów systemu zarządzania kryzysowego oraz sprawdzenie procedur ujętych w planach zarządzania kryzysowego.

 

Procedury w zdarzeniu masowym, czyli takim, gdzie liczba osób poszkodowanych jest tak duża, że przewyższa możliwości zespołów ratownictwa medycznego przybyłych na miejsce zdarzenia do jednoczasowego udzielenia pomocy medycznej wszystkim poszkodowanym wymagają, aby na miejscu zdarzenia była przeprowadzona segregacja medyczna. W wyniku takiej segregacji, osoby z najcięższymi obrażeniami będą miały udzieloną pomoc i transport do szpitali w pierwszej kolejności. Dzisiaj mieliśmy do przećwiczenia epizod, gdzie mieliśmy do zabezpieczenia poszkodowanych w wyniku strzelaniny i wybuchu ładunku w szkole. Doskonaliliśmy kierowanie akcją medyczną, triage oraz medyczne czynności ratunkowe mające na celu zabezpieczenie medyczne osób z ranami postrzałowymi i innymi urazami. Dodatkowo mogliśmy przećwiczyć łączność pomiędzy służbami i całą logistykę mającą na celu organizację sprawnych działań ratowniczych.

- wyjaśnia nam dyrektor Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego, Beata Pieszczoch. 

W dniu jutrzejszym odbędzie się szkolenie z zagrożenia w postaci „sytuacji ucieczki więźniów" oraz „sytuacji zakładniczej". Realizowane będą na terenie gmin Olszanica i Solina- w tym również na Jeziorze Solińskim.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy