Reklama

Medyka: Pies Lucy po raz kolejny wytropił przemytników [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 4- letnia Lucy kolejny raz pokrzyżowała plany przemytników w Medyce. Jej czujny nos doprowadził funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej do skrytek z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi.

Lucy od trzech lat wspomaga funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej na podkarpackim odcinku polsko- ukraińskiej granicy. To bardzo żywiołowy, energiczny a zarazem wesoły pies rasy Parson Russel Terrier, który na swoim koncie ma wiele wywęszonych skrytek z nielegalnymi papierosami.

Podczas ostatniej służby Lucy wyraźnie zainteresowała się autokarem, który wjeżdżał do polski przez drogowe przejście graniczne w Medyce. W miejscach zaznaczonych przez jej czujny nos, funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Medyce wykryli 450 paczek papierosów. Towar ukryty przed kontrolą celną znajdował się w tylnej ścianie pojazdu. W związku z wykryciem papierosów, dwóch obywateli UA ( 31 i 35 lat) ukaranych zostało mandatami na łączną kwotę 10 400 zł.  

W ostatnim czasie Lucy pokrzyżowała także plany kierowcy samochodu osobowego Renault. Dzięki zaznaczeniu przez nią miejsc, funkcjonariusze KAS dotarli do skrytki, w której kierowca usiłował przemycić 1070 paczek papierosów. Dostęp do nielegalnego towaru możliwy był dopiero po demontażu siedzeń.  Oprócz przepadku towaru, podejrzanemu o przemyt mężczyźnie, grozi także konfiskata samochodu, w którym dokonano przeróbek konstrukcyjnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE