Reklama

Mażoretki z Jaćmierza zdobyły srebrne medale

Opublikowano:
Autor:

Mażoretki z Jaćmierza zdobyły srebrne medale - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mażoretki "Vivid" działające przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaćmierzu zdobyły srebrne medale na III Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Mażoretkowych.

Mażoretki po raz trzeci uczestniczyły w przeglądzie, który zorganizowano 10 czerwca w Krośnie. W konkursie wzięły udział cztery zespoły kadetek oraz siedem juniorek. Zarówno kadetki w kategorii wiekowej 8-10 lat jak i jurorki (kategoria wiekowa 11-15 lat) z Jaćmierza zajęły drugie miejsce na podium.

– Przygotowania do corocznej edycji przeglądu mażoretkowego zaczynają się już od września, w momencie zakończenia sezonu – tłumaczy Paulina Folcik, instruktor i choreograf grup. – Moje podopieczne uczą się wtedy nowych trików z batonem oraz z roku na rok coraz trudniejszych choreografii. Jest to też moment, kiedy projektujemy nowe stroje dla dziewczyn oraz przystępujemy do ich realizacji, aby były skompletowane i gotowe na nowy sezon.

Emilia i Oliwia, kapitanki grup Mini Vivid i Vivid przyznają, że mimo doskonałego przygotowania do przeglądu, nie opuszcza ich trema przed prezentacją choreografii. – W obecnym sezonie nasz "mażoretkowy grafik" jest bardzo napięty – opowiada Paulina Folcik. – Mamy zaplanowane występy zarówno na trenie naszej gminy, powiatu jak i województwa, a także poza granicami Polski.

10 czerwca zorganizowano również XXV Regionalny Przegląd Orkiestr Dętych OSP w Opatowie, gdzie mażoretki "Baby Vivid" wystąpiły wraz z Młodzieżową Orkiestrą Dętą OSP Jaćmierz, również odnosząc sukces. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE