Reklama

Matura po sanocku

Opublikowano:
Autor:

Matura po sanocku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku do egzaminu dojrzałości w sanockich szkołach przystąpiło 687 maturzystów. To przepustka do dalszej kariery. Od wyniku matury zależy bowiem, czy młodzi ludzie zrealizują swoje plany i czy dostaną się na wymarzone studia.

Matury rozpoczęły się w piątek, 4 maja, o godz. 9.00 pisemnym egzaminem z języka polskiego. Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 23 maja, jednak większość zdających swoją przygodę z maturą zakończy zdecydowanie szybciej. Z kolei ustna sesja egzaminacyjna zakończy się 25 maja. Abiturient, aby zdać maturę, musi uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych.

Liczba osób, która podeszła do egzaminu dojrzałości, jest tylko nieznacznie niższa od liczby absolwentów, którzy w tym roku zakończyli edukację. We wszystkich sanockich placówkach do matury przystąpiło 687 osób, natomiast szkołę ukończyło 744. Najwięcej przystępujących do matury było w I Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku, natomiast najmniej w Zespole Szkół nr 2.

Dla osób, którym na egzaminie dojrzałości powinęła się noga lub nie są zadowolone z osiągniętych wyników, istnieje możliwość przystąpienia do sesji poprawkowej, która odbędzie się w dniach 21-22 sierpnia. Maturę poprawiać można, jeśli nie zaliczyło się egzaminu tylko z jednego przedmiotu w części ustnej albo w części pisemnej.

Wyniki egzaminu dojrzałości Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosi 3 lipca.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE