reklama
reklama

Matura 2023. Uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku chętniej wybierali drugi temat wypracowania [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj (4 maja) punktualnie o godz. 9:00 rozpoczęła się matura z języka polskiego. "Co sprawia, że człowiek staje się dla drugiego człowieka bohaterem" to był temat, który najchętniej wybierali maturzyści z II LO w Sanoku.
reklama

- Wybrałem 2 temat, ponieważ wydawał mi się znacznie łatwiejszy. Nie zabrakło w moim wypracowaniu również kontekstu jakże na czasie, czyli tematu wojny na Ukrainie. Ogólnie rzecz biorąc, matura z polskiego była łatwa, spodziewałem się trudniejszych zadań

- mówi nam maturzysta, który po półtorej godzinie opuścił salę egzaminacyjną.

 

- Ja się wyłamałem z tego co widzę i pisałem wypracowanie z tematu 1 czyli "Człowiek - istota pełna sprzeczności". Myślę, że poszło mi dobrze ale nie zamierzam sprawdzać na internecie wyników. Po co to robić, przecież i tak już niczego nie zmienię 

- relacjonuje swój egzamin maturalny kolejny uczeń II LO w Sanoku.

Równo o godzinie dziewiątej, uczniowie weszli do sal egzaminacyjnych. Mieli do dyspozycji cztery godziny na rozwiązanie dwóch arkuszy egzaminacyjnych: testu "Język polski w użyciu" (można zdobyć maksymalnie 10 punktów), testu z historii literatury (można zdobyć 15 punktów) oraz wypracowania (można zdobyć 35 punktów). 240 minut na rozwiązanie tych zadań było ulgą dla uczniów, którzy w ciągu swoich czterech lat nauki w liceum spędzili prawie połowę czasu na nauce zdalnej z powodu pandemii. 

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała arkusze na swojej stronie około godziny 14. Ponad półtorej godziny po rozpoczęciu egzaminu uczniowie poznali tematy wypracowania na tzw. nowej maturze, podane przez serwis maturanews na Twitterze. Temat 1 brzmiał "Człowiek - istota pełna sprzeczności", a temat 2 brzmiał "Co sprawia, że człowiek staje się dla drugiego człowieka bohaterem". Uczniowie mieli odwoływać się do wybranej lektury obowiązkowej, innego utworu literackiego i wybranych kontekstów.

Nowa formuła egzaminu z historii literatury wprowadzona w 2023 roku może sugerować, że samodzielne przeczytanie streszczenia nie wystarczy. Jednakże zadania nie były zbyt dokładnie opisane.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama