Reklama

Maseczka w pracy! Jest nowe rozporządzenie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Maseczka w pracy! Jest nowe rozporządzenie - Zdjęcie główne

foto Pexels

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak obecnie wygląda kwestia noszenie maseczek bądź przyłbic w pracy? Rząd zdecydował się na kolejne zmiany, a przy okazji uważajcie, bo kary za nieprzestrzeganie tych przepisów są bardziej surowe.

Od soboty, 28 listopada, rozszerzył się obowiązek zasłaniania ust i nosa na wszystkie pomieszczenia, w których przebywa więcej niż jedna osoba. Nowelizacja prawa wprowadziła spore zamieszanie, bo w myśl tych przepisów maseczka powinna być noszona przez cały czas i to każdego! Także w pracy.

Po tym jak pojawiła się fala krytyki rząd zdecydował się na wprowadzenie nowego rozporządzenia. Teraz decyzja o tym czy pracownicy mają nosić maseczki lub przyłbice w miejscu pracy spoczywa na pracodawcy! W obowiązującym od środy rozporządzeniu napisano: "Do dnia 27 grudnia 2020 r. nakazuje się zakrywanie, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego (...) ust i nosa: w środkach publicznego transportu zbiorowego (...), w miejscach ogólnodostępnych, w tym: na drogach i placach, na terenie cmentarzy, promenad, bulwarów, miejsc postoju pojazdów, parkingów leśnych; na terenie nieruchomości wspólnych (...); w zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba, chyba że pracodawca postanowi inaczej". CZYTAJ DALEJ - KIEDY MOŻNA ZDJĄĆ MASECZKĘ W PRACY, JAKIE SĄ KARY FINANSOWE>>

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy