Reklama

Marzenia się spełniają. Filip Sienkiewicz z hat-trickiem w debiucie

Opublikowano:
Autor:

Marzenia się spełniają. Filip Sienkiewicz z hat-trickiem w debiucie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 16-letni wychowanek UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok, Filip Sienkiewicz jest przykładem na to, że ciężka praca, profesjonalne podejście do sportu dają zamierzone efekty.

Sanoczanin zadebiutował w reprezentacji Polski do lat 16 jako jej najmłodszy gracz.
W „Niedźwiadkach” przeszedł przez niemalże wszystkie kategorie wiekowe, od żaka młodszego do młodzika.

Spory wpływ na rozwój jego talentu miała ciężka praca na treningach, ale także sukcesy sanockiej drużyny.
To właśnie szukając wzorców w profesjonalnych zawodnikach, młodzi gracze wzrastają, wpatrując się w nich z zacięciem starają się im dorównać.
Marzą, by kiedyś być jak oni.
Pierwszym indywidualnym osiągnięciem Filipa było powołanie go do reprezentacji Polski U16, prowadzonej przez sanoczanina Wojciecha Milana.

Po roku z tą samą kadrą, ale już pod wodzą Jarosława Morawieckiego wziął udział w niezwykle mocno obsadzonym turnieju w Pradze.
Był pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu i poziomu hokeja w Czechach, czy na Słowacji, faktem, że tam na hokej stawiano na 100%, nie było kompromisów. 
Filip dostał prezent od losu. Zaproszony został do Czech na testy. Po tygodniu treningów zaczął grać w czeskiej Ostawie. Strzelił od początku sezonu 23 bramki, dodając do swego dorobku 9 asyst.

W ostatnim czasie dla Filipa Sienkiewicza wszystko zmieniło się o 360 stopni. Świat stanął na głowie. Młody sanoczanin przeniósł się do Connecticut, gdzie ma najbliższą rodzinę. To tam szlifować będzie swój ogromny talent.

Właśnie zanotował świetny debiut w barwach swojej nowej drużyny. Connecticut Chiefs pokonali rywali 4-2, a Filip Sienkiewicz zanotował w meczu hat-trick.
Marzenia się spełniają. 
Przed młodym, niezwykle utalentowanym graczem cały świat staje otworem. Rysuje się na horyzoncie ogromna szansa. Jeśli talent szesnastolatka rozwijać się będzie w tak zawrotnym tempie, to dzięki jemu i podobnie utalentowanym młodym polskim hokeistom wkrótce uda się zmienić oblicze rodzimego hokeja. 

Filipowi życzymy powodzenia za oceanem i obiecujemy informować o jego kolejnych sukcesach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE