Reklama

Maryjo do Syna swego nas prowadź. I Komunia Święta w Trepczy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj (22 maja) w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Wniebowzięcia NMP w Trepczy odbyła się uroczystość I Komunii Świętej.

Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego. I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je. (Mk 10,13-16)

 

Jezus mówi: Przyjdź!

Drogie pierwszokomunijne dzieci!

Drodzy bracia i siostry!

Niewiele dni w życiu chrześcijanina jest tak ważnych jak Biała Niedziela, dzień Pierwszej Komunii Św. Apostołowie wędrowali z Jezusem przez Galileę i Judeę przez obszar Samarytan i Dekapolu, aż przyszła ostatnia godzina Wieczerzy Pańskiej. Wtedy po raz pierwszy usłyszeli oni słowa : „Bierzcie i jedzcie! To jest ciało moje. Bierzcie i pijcie! To jest moja krew”.

Apostołowie byli też przy tym, kiedy Jezus nakarmił 5 chlebami i 2 rybami rzesze ludzi. Wówczas ludzie chcieli obwołać Jezusa królem. Byli też świadkami, kiedy Jezus w synagodze Kafarnaum powiedział; „Ten chleb, który Ja wam dam jest ciałem dla życia świata. Kto moje ciało spożywa i moją krew pije, ten ma życie wieczne a Ja go wskrzeszę w Dniu ostatecznym”.

Wtedy ludzie odeszli. Wtedy nie chcieli Jezusa już obwoływać królem. Pozostali tylko apostołowie. Jezus nie chce ich zatrzymywać. On tylko pyta: „Czy wy też chcecie odejść?” Na to odpowiada Piotr:

„Panie do kogo mamy pójść?” My wierzymy, że Ty jesteś Chrystus, Syn Boga żywego”. Ponieważ apostołowie wierzyli, dlatego mogli wziąć udział w Wieczerzy Pańskiej. Wielki Czwartek był ich „Białą Niedzielą.” Oni byli pierwszymi, którzy przyjęli I Komunię Świętą.

Przyjdź tu do mnie!

Słowo „Przyjdź” odgrywało w życiu apostołów bardzo ważną rolę. Jezus mówił: „Przyjdź!” i Piotr razem z Andrzejem opuszczają łódź rybacką. Począwszy od tego dnia, szli oni za Jezusem. Tak było też z Janem i Jakubem. „Przyjdź” powiedział Jezus do Mateusza i on także opuścił urząd celnika i poszedł za Jezusem. Tak było z każdym z tych Dwunastu.

Słowo „Przyjdź” odgrywa też ważną rolę w życiu każdego ochrzczonego. „Przyjdź” – mówi Jezus przy chrzcie świętym. „Przyjdź tu do mnie i idź ze mną.” Kto przychodzi do Jezusa, kto z Jezusem idzie, ten jak apostołowie może słuchać słowa Jezusa, ten może też przeżyć cuda Jezusa, ten może rozpoznać, że jest niebo. Nie wszyscy do których Jezus powiedział: „Przyjdź do mnie! Przyjdź i idź ze mną!”- zaproszenie to przyjęło. Oni odpowiedzieli Jezusowi: „My nie mamy czasu”, „My nie mamy ochoty”, „My mamy coś innego do zrobienia, niż z Tobą iść”. Jezus patrzy za nimi smutny: za bogatym młodzieńcem, za trędowatym, którego On uzdrowił. „Przyjdź tu do mnie.

Przyjdź i idź ze mną” to możemy powiedzieć w Białą Niedzielę. To jest słowo Jezusa do naszych przyjmujących dzisiaj I Komunię św. To jest słowo Jezusa do każdego z nas. Jezus mówił: Przyjdź do mnie, bym mógł przebaczyć ci twoje grzechy. W każdej spowiedzi św. możemy spotkać Zbawiciela. Wprawdzie kapłan mówi słowa: „Ja odpuszczam ci twoje grzechy” – ale to jest Jezus, który tu działa. Nie inaczej jest też podczas mszy św. Kapłan podczas Przemienienia wypowiada słowa, ale to Jezus zamienia chleb w swoje święte ciało i wino w swoją świętą krew. Przy przyjmowaniu komunii św. kapłan mówi: „Ciało Chrystusa” , a my odpowiadamy „Amen”. To Amen oznacza nic innego jak „Zbawicielu, ja w Ciebie wierzę”.

- fragment kazania Dziekana Ludwiga Gschwinda z okazji I Komunii Świętej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy