Reklama

Mamy nowe miasto na Podkarpaciu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: wikipedia

Mamy nowe miasto na Podkarpaciu - Zdjęcie główne

foto wikipedia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W 2021 roku na Podkarpaciu utworzono kolejne miasto. Prawa miejskie uzyskało Dubiecko. Tym samym wszystkich miast w województwie podkarpackim jest obecnie 52. W porównaniu z 2020 rokiem, tylko w dziewięciu z nich zwiększyła się liczba mieszkańców.

W miastach na koniec pierwszego półrocza 2021 roku mieszkało 877,4 tys. ludności województwa podkarpackiego. Największym miastem był Rzeszów, który na koniec czerwca 2021 roku liczył 198,5 tys. mieszkanców. Na drugim miejscu uplasował się Mielec z 59,8 tys. mieszkańców, a na trzecim Przemyśl – 59,3 tys. mieszkańców. Najmniejszym miastem było Dubiecko, liczące 0,9 tys. mieszkańców.


Na koniec pierwszego półrocza 2021 roku, w dziewięciu miastach województwa podkarpackiego (Rzeszów, Głogów Młp., Tyczyn, Pilzno, Sędziszów Młp., Sokołów Młp., Kołaczyce, Radomyśl Wielki i Brzostek), odnotowano wzrost liczby mieszkańców, 

w porównaniu z tym samym okresem ub. roku. W 7 miastach wzrost był niewielki – od 2 do 112 mieszkańców. Natomiast w dwóch pozostałych, w Rzeszowie i Głogowie Młp. przyrost ludności był już znaczący. W Rzeszowie liczba mieszkańców zwiększyła się o 1,7 tys., a w Głogowie Młp. o 1,2 tys. tj. o 14,1%. Należy jednak zaznaczyć, że wzrost liczby mieszkańców Rzeszowa nastąpił w dużej mierze poprzez przyłączenie Pogwizdowa Nowego, a Głogowa, w wyniku przyłączenia miejscowości Styków i części miejscowości Rudna Mała.

Największy spadek liczby mieszkańców odnotowały Przemyśl i Stalowa Wola. Na koniec pierwszego półrocza 2021 roku, każde z tych miast liczyło o 1,1 tys. mniej mieszkańców niż na koniec czerwca 2020 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy