Reklama

Małżeństwo usłyszało zarzuty

Opublikowano:
Autor:

Małżeństwo usłyszało zarzuty - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 13 grudnia 2016 roku zapadł wyrok w Sądzie Rejonowym w Lesku w sprawie mieszkańców gminy Olszanica, którzy przez około rok znęcali się nad swoimi dwoma psami.

Para odpowiedziała przed sądem za przetrzymywanie zwierząt w wyjątkowo niechlujnych warunkach bytowania, tj. w kojcu o mało stabilnej i niebezpiecznej konstrukcji, uniemożliwiając im tym samym zachowanie naturalnej pozycji. W kojcach panował brud, były porozrzucane śmieci i zanieczyszczenia w postaci kawałków desek, folii, plastikowych pojemników. Psy przebywały w dużej ilości swoich odchodów.

Mieszkańcy zostali również oskarżeni o niewłaściwie dobraną uprząż jednemu z psów, co powodowało znaczne otarcia skóry w okolicy jego szyi. Dodatkowo zwierzę przywiązane było łańcuchem do zbyt małej gabarytowo budy, która stale wystawiona była na działanie warunków atmosferycznych. Para pozostawiała psy bez dostępu do wody pitnej oraz podawała im niepełnowartościową karmę i niedostateczną ilość jedzenia, co spowodowało ich wychudzenie.

Mieszkańcy gminy Olszanica zostali uznani za winnych (przestępstwo z artykułu 35 ust. 1 i 1a Ustawy o ochronie zwierząt) i skazani na karę grzywny w wysokości 3200 złotych. Obydwoje muszą także pokryć koszty postępowania sądowego.

Więcej w 7 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE