Reklama

Mały żubr na Dzień Mamy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 27 maj 2019 17:12
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 26 maja W Zagrodzie Żubrów w Mucznem przyszedł na świat młody żubr.

26 maja, dokładnie Dniu Matki w Zagrodzie Pokazowej Żubrów w Mucznem powitano nowego żubrzyka. Matka i córka czują się bardzo dobrze.

 

W Zagrodzie przebywają jeszcze trzy ciężarne krowy, które za niedługo również urodzą. Zapraszamy do Mucznego może uda Wam się zobaczyć mamę i jej nowo narodzonego cielaczka. - czytamy na facebook'u Nadleśnictwo Stuposiany, Lasy Państwowe

 

 

Obraz może zawierać: na zewnątrz i przyroda

 

Zagroda Żubra w Mucznem

Pokazowa zagroda żubrów znajduje się na terenie leśnictwa Muczne, przy drodze Stuposiany – Tarnawa Niżna, nad potokiem Czerwonym, ok. 2 km przed miejscowością Muczne.

Zagroda powstała w ramach projektu „Ochrona in situ żubra w Polsce – część południowa” współfinansowanego przez Unię Europejską i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Obecna zagroda jest kontynuacją hodowli żubra w Bieszczadach, która została zapoczątkowana w 1963 r. zagrodą aklimatyzacyjną nad potokiem Zwir w Nadleśnictwie Stuposiany.

W obiekcie podziwiać można żubry linii białowiesko-kaukaskiej tzw. górskiej, pochodzące z Szwajcarii i Francji.

Zagroda zajmuję powierzchnię leśną ok. 7 ha i pozwala obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Teren porośnięty jest starymi jodłami i świerkami a przez środek przepływa potok dostarczający żubrom wody.

Dla zwiedzających przygotowano tarasy widokowe zapewniają możliwość obserwacji żubrów niezależnie od pogody. Obiekt służy edukacji przyrodniczej i jest jedną z największych atrakcji turystycznych regionu.

Żubry oglądać można codziennie w godzinach 900 – 1900. Zwiedzanie jest bezpłatne.

Istnieje możliwość zwiedzania zagrody z leśniczym – przewodnikiem.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE