Reklama

Łyżka dziegciu

Opublikowano:
Autor:

Łyżka dziegciu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Budżet miasta Sanoka na rok 2017 został przyjęty. Jednak optymistyczne nastroje władz Sanoka zostały naruszone przez radnego Janusza Baszaka, który przedstawił negatywną opinię na temat tworzenia przedstawionego planu finansowego.

Sesja nadzwyczajna rozpoczęła się wystąpieniem Tadeusza Pióro, burmistrza miasta Sanoka, który pokrótce przedstawił założenia tegorocznego budżetu. Włodarz jednocześnie zaznaczył, że w tym roku będzie realizowanych aż dziewięć wielomilionowych inwestycji. Dodał także, że miasto czeka na pieniądze od syndyka masy upadłościowej w Autosanie i środki z rozliczonych zadań, których nie można było na chwilę obecną zawrzeć w budżecie. Jednocześnie w związku z budową obwodnicy, która ma przebiegać przez 14 hektarów działek miejskich, magistrat może liczyć na fundusze uzyskane z wywłaszczenia.

Tegoroczne dochody budżetowe zaplanowano na kwotę 149,5 mln zł, natomiast wydatki wyniosą 148,8 mln zł. Nadwyżka w kwocie 630 tys. Zł zostanie przeznaczona na spłatę zaciągniętych kredytów. Blisko 20% budżetu, czyli 26 mln zł, przeznaczono na inwestycje. Regionalna Izba Obrachunkowa i komisja finansowo-budżetowa pozytywnie zaopiniowały projekt budżetu.

- Zdaję sobie sprawę, że przedłożony projekt budżetu na 2017 rok jest wielkim wyzwaniem nie tylko finansowym, ale również logistycznym – mówił Bogdan Florek, skarbnik miasta Sanoka. - Projekt uwzględnia wszystkie ryzyka, jakie zawsze mogą wystąpić.

Głos w sprawie budżetu zabrał również obecny na sesji poseł Piotr Uruski, który zapowiedział, że rok 2017 będzie przełomowy dla Autosanu. Przedsiębiorstwo ma się znajdować w przededniu podpisania dużego kontraktu. 

- Projekt budżetu miasta jest ambitny i tę ambicję chcemy wszyscy razem realizować - mówił poseł. - Wszyscy wiemy, że sytuacja, w jakiej trafiliśmy do miasta, od strony finansowej nie była łatwa.

Więcej w 4 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE