Reklama

Ludowy Klub Sportowy Sanovia w Lesku potrzebuje wsparcia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum Sanovia Lesko

Ludowy Klub Sportowy Sanovia w Lesku potrzebuje wsparcia - Zdjęcie główne

foto archiwum Sanovia Lesko

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sanovia 1923 - 2023 Lesko - jeden z najstarszych klubów sportowych w Polsce. 100 lat historii jest szczególnym rokiem dla całego społeczeństwa nie tylko Leska, ale i całych Bieszczadów. W tym to roku przypada Jubileusz 100-lecia SANOVII Lesko, najstarszego klubu w tej części kraju.

Ludowy Klub Sportowy SANOVIA w Lesku funkcjonuje od 1923 roku. Prowadził w tym czasie działalność sportową w wielu sekcjach. Zawodnicy kluby odnosili wiele sukcesów na arenach krajowych i międzynarodowych. Swoją działalność skupiał przede wszystkim na szkoleniu dzieci i młodzieży w zakresie szachów, piłki nożnej, a także podnoszenia ciężarów, akrobatyki sportowej, zapasów i lekkiej atletyki.

Wychowanką klubu jest m in. mistrzyni Polski w szachach Magdalena Gużkowska, a także reprezentantka Polski w piłce nożnej kobiet Katarzyna Barlewicz - obecnie trenerka kadry Polski kobiet U19. Praca szkoleniowa z najmłodszymi zaowocowała licznymi sukcesami dzieci i młodzieży na poziomie województwa i kraju. Również w pracy szkoleniowej w zakresie piłki nożnej klub odnotował wiele znaczących sukcesów.

Jego wychowankowie kontynuowali kariery sportowe w znaczących klubach piłkarskich Podkarpacia. Również klub uczestniczył w rozgrywkach IV Ligi. Kilka pokoleń mieszkańców Leska i okolic aktywnie uczestniczyło w rozwoju i sportowej działalności tego klubu.

Obecnie klub posiada dwie drużyny seniorskie kobiet i mężczyzn. Kobiety występują w IV lidze podkarpackiej kobiet, zaś mężczyźni w klasie A. Są również drużyny młodzieżowe. Druga ich sekcja szachowa uczestniczy w rozgrywkach do II ligi.

Pragnieniem i celem klubu jest nawiązanie do licznych sukcesów sportowych, jakie osiągali na przestrzeni minionych lat. Chcieliby, aby drużyna seniorek, w której występują dziewczyny z terenu całych Bieszczadów, a także ościennych powiatów awansowała w sezonie 2022/2023 do III ligi makroregionalnej (po rundzie jesiennej są liderkami), a seniorzy do klasy okręgowej (obecnie zajmują drugie miejsce premiowane awansem).

 

Od uczestników zajęć nie pobieramy żadnych opłat. Udział w treningach jest całkowicie bezpłatny, a Zarząd Klubu pracuje społecznie

- mówią działacze klubu.


Ich celem jest niedalekiej w przyszłości: 

 - organizacja wystawy 1923-2023,

- obchody w Bieszczadzkim Domu Kultury,

 - zakup sztandaru dla naszego Klubu, co byłoby godnym uhonorowaniem 100 lat istnienia.

- zakup tablicy pamiątkowej umieszczonej na budynku klubowym,

- remont i odnowa pomieszczeń klubowych,

- organizacja gali 100 lecie klubu.

 - organizacja meczu Seniorów

- organizacja turnieju dziecięcego.

- stworzenie strony www.sanovia.pl z okazji 100 - lecia klubu.

Na ten cel utworzone zostało również specjalne subkonto  w BNP Paribas o numerze 06 1600 1462 1027 9022 1000 0003. Na które również można wpłacać Darowiznę Wpisując w tytule: "Jubileusz 100-lecia SANOVII"

Fundatorzy sztandaru uhonorowani będą symbolicznym imiennym gwoździem na specjalnej tablicy pamiątkowej.

Myślimy również o wmurowaniu tablicy pamiątkowej w hołdzie zawodnikom, trenerom i działaczom, którzy związani byli z naszym Klubem przez 100 lat. Zwracamy się do Państwa z propozycją podjęcia współpracy i wsparcie nas finansowo w naszych zamierzeniach. Razem świętujmy tak zacny jubileusz. Będziemy wdzięczni za okazanie zainteresowania i wsparcie finansowe naszego Klubu. Bardzo chętnie spotkamy się z Państwem by przedstawić nasze plany i zamierzenia

- deklarują.

W związku z obchodami 100 rocznicy powstania klubu Sportowego Sanovia 1923 Lesko, które odbędą się 15 lipca 2023 roku, klub jest w trakcie powołania komitetu organizacyjnego.  Dotychczas odbyły się dwa spotkania na których zjawili się min. byli działacze, prezesi inne osoby zawsze wspierające klub Sanovia.

Zgodnie z tradycją, darczyńcy zostaną uhonorowani:

wpłata 20 zł i więcej - imienny certyfikat;

wpłata 50 zł i więcej - imienny certyfikat i odznaka 100-lecia SANOVII;

wpłata 100 zł i więcej - imienny certyfikat, brązowa odznaka honorowa 100-lecia SANOVII,

wpłata 200 zł i więcej - imienny certyfikat, brązowa odznaka honorowa 100 – lecia SANOVII, imienny gwóźdź pamiątkowy na tablicy do wbijania gwoździ; wpłata 300 zł i więcej - imienny certyfikat, srebrna odznaka honorowa 100 – lecia SANOVII, imienny gwóźdź pamiątkowy na tablicy do wbijania gwoździ; 

wpłata 500 zł i więcej - imienny certyfikat, złota odznaka honorowa 100 – lecia SANOVII, imienny gwóźdź pamiątkowy na tablicy do wbijania gwoździ oraz na drzewcu sztandaru.

wpłata 1 000 zł i więcej - imienny certyfikat, złota odznaka honorowa 100 – lecia SANOVII, imienny gwóźdź pamiątkowy na tablicy do wbijania gwoździ oraz na drzewcu sztandaru, udział w gali jubileuszowej z osobą towarzyszącą

Inicjatywę można także wesprzeć dokonując bezpośredniej wpłaty na wydzielone konto LKS SANOVII Lesko: 06 1600 1462 1027 9022 1000 0003 wpisując w tytule: "Jubileusz 100-lecia SANOVII".

Wierzymy, że nie pozostaniecie Państwo obojętni na naszą prośbę. Każdego, komu zależy na godnym uhonorowaniu 100 lat istnienia naszego Klubu zachęcamy do wsparcia niniejszej zrzutki

- mówią działacze klubu Sanovia.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy