Reklama

Lokalni aktywiści złożyli petycję przeciwko uchwale Anty LGBT

Opublikowano:
Autor:

Lokalni aktywiści złożyli petycję przeciwko uchwale Anty LGBT - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Lider Zarządu Stowarzyszenia Polska 2050 w woj. podkarpackim złożył petycję w Sejmiku Województwa dotyczącą naruszenia praw osób LGBT.

Zasada równego traktowania i niedyskryminacji jest fundamentalna zarówno dla prawa polskiego jak i europejskiego. Świadczy o tym bezpośrednio art. 32 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej: „Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

 

Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny”. Wyraża to również art. 2 Traktatu o Unii Europejskiej. 

Przyjęta w dniu 27 maja 2019 roku uchwała Sejmiku Województwa Podkarpackiego w sposób niedemokratyczny narusza te zasady. Ze względu na uchwałę anty-LGBT Podkarpacie straciło już około 8 mln zł z Funduszy Norweskich na „Szlak Karpacki”. Zagrożone jest bieżące wsparcie finansowe z Unii Europejskiej, również to przewidziane w kolejnej perspektywie budżetowej, czyli około 10 mld zł. 

Komisja Europejska zawiesiła rozmowy z pięcioma polskimi województwami w sprawie wypłat pieniędzy z programu REACT-EU. Zamrożonych jest łącznie ponad 126 mln Euro. Unijne środki są przeznaczane na opiekę zdrowotną, dofinansowanie szpitali i wsparcie dla małych i średnich firm.

Polska dostała dwa miesiące na złożenie wyjaśnień (termin upływa 15 września) i podjęcie działań naprawczych w celu wyeliminowania dyskryminujących uchwał. W przeciwnym razie, Komisja skieruje sprawę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

  Komisja raz jeszcze przypomina, że stygmatyzowanie osób LGBTIQ, określanie ich praw "ideologią", deklarowanie tzw. terytoriów "wolnych od ideologii LGBTIQ" jest sprzeczne z art. 2 Traktatu o Unii Europejskiej i narusza postanowienia Karty Praw Podstawowych.

W związku z tak wyraźnym naruszeniem obowiązującego prawa przez uchwałę Sejmiku Województwa Podkarpackiego i działając w interesie publicznym dla dobra i ochrony wszystkich jego mieszkańców Region Podkarpacki Stowarzyszenia Polska 2050 złożył w dn. 13.09.2021 r. petycję o niezwłoczne podjęcie działań uchylających uchwałę z dn. 27.05.2019 w sprawie przyjęcia stanowiska Sejmiku Województwa Podkarpackiego wyrażającego sprzeciw wobec promocji i afirmacji ideologii tak zwanych ruchów LGBT (z ang. Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender). 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy