Reklama

Lipińskiego w nowej odsłonie

Opublikowano:
Autor:

Lipińskiego w nowej odsłonie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Fatalny stan ulicy Lipińskiego w Sanoku od dawna spędza sen z oczu mieszkańcom i kierowcom poruszającym się tą drogą. Pojawiła się szansa, że w najbliższym czasie stan drogi ulegnie w końcu poprawie.

- Od początku kadencji mocno zabiegałem o remont tej drogi wraz z ciągiem drogi krajowej 84 z ulicami Kolejową oraz Lwowską - przekonuje Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

W ostatnich miesiącach włodarze miasta wielokrotnie zwracali się do Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad z prośbami o uwzględnienie tych ulic w planach na 2017 rok. Tym bardziej że również w tym roku zaplanowano rozpoczęcie budowy nowego dworca autobusowego przy ulicy Lipińskiego.

- Wykonanie tych inwestycji znacząco wpłynie na komfort życia mieszkańców i podróżnych oraz zdecydowanie poprawi wizerunek tej części miasta - dodaje burmistrz.

W piśmie z dnia 3 marca skierowanym do sanockiego magistratu czytamy: "Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie (...) informuje, że mając na uwadze konieczność poprawy stanu technicznego nawierzchni DK 84 na odcinkach wnioskowanych przez Gminę Miasta Sanoka, tutejszy Oddział GDDKiA ujął w Planie Działań na Sieci Drogowej remont ulicy Lipińskiego i Lwowskiej-Kolejowej.

- Cieszę się bardzo jako członek Sejmowej Komisji Infrastruktury, że ulica Lipińskiego, jako droga krajowa, będzie remontowana i to jeszcze w tym roku - mówi poseł Piotr Uruski. - Zabiegali o to mieszkańcy Sanoka, rada dzielnicy, radni powiatowi i miejscy, a szczególnie mieszkający na Posadzie radny Damian Biskup i Maciej Drwięga. Sygnały otrzymałem też od rady parafialnej. O remonty walczył też burmistrz miasta Sanoka, Tadeusz Pióro wraz z wiceburmistrzami. Wspólnie udało się przekonać ministerstwo infrastruktury, choć zadanie nie było łatwe z uwagi na fakt, iż lada moment zaczyna się budowa obwodnicy Sanoka.

W niedługim czasie możemy się więc spodziewać podjęcia obiecanych przez GDDKiA działań.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE